REKLAMA

GMINA KOMAŃCZA. Mieszkańcy odbudowują przydrożne pomniki. „Tożsamość naszych miejscowości” (VIDEO)

GMINA KOMAŃCZA. Mieszkańcy odbudowują przydrożne pomniki. „Tożsamość naszych miejscowości” (VIDEO)

GMINA KOMAŃCZA. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami 500-lecia miejscowości Czystogarb w gminie Komańcza, mieszkańcy kilku okolicznych wiosek postanowili odrestaurować przydrożne pomniki i kapliczki, których tylko w Czystogarbie i okolicach jest kilkadziesiąt. Teren wokół obelisków został wykoszony i uprzątnięty. Same pomniki oczyszczono i przeprowadzono podstawowe prace, w tym malowanie. Dzięki współpracy z przychylnymi akcji firmami, uda się również profesjonalnie odrestaurować monumenty. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO.

Do współpracy przy oddolnym przedsięwzięciu mieszkańców zaproszono stowarzyszenie Opiekunowie Bieszczadzkiej Historii, a także firmy ImmerBau i Stalmost. Wspólne działania pozwolą zakonserwować pomniki na wiele lat.

Warto zaznaczyć, że zarówno sami mieszkańcy, jak i zaproszone do współpracy firmy i instytucje działają w czynie społecznym. Jak podkreślają uczestnicy akcji, ważna jest dla nich dbałość o dziedzictwo materialne tego terenu.

Prace przeprowadzane są w związku z obchodami 500-lecia miejscowości Czystogarb, które zaplanowano na najbliższą sobotę.

WIĘCEJ W NASZYM MATERIALE VIDEO.


grafika poglądowa

19-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)