REKLAMA

GMINA KOMAŃCZA. Wilki zagryzły psa w obecności trójki dzieci!

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Urząd Gminy Komańcza wydał ostrzeżenie przed wilkami po dwóch zdarzeniach z ostatnich dni. 16 lutego około godziny 14:00 wtargnęły na prywatną posesję i w obecności trójki dzieci zagryzły psa. Dwa dni później około godziny 13:00 były widziane w obrębie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie. – Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności – apelują urzędnicy.

OSTRZEŻENIE PRZED WILKAMI

W związku ze zdarzeniem pojawienia się wilków w miejscowości Nowy Łupków, gdzie w dn. 16 lutego br. około godziny 14.00 wtargnęły na prywatną posesję i w obecności 3 dzieci zagryzły psa oraz w dniu 18 lutego br. około godziny 13.00 były widziane w obrębie Szkoły Podstawowej w Nowym Łupkowie, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności.

Mając na uwadze powyższe, powiadomiono Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Środowiska w Rzeszowie (RDOŚ) oraz Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jednocześnie prosimy o zgłaszanie do Urzędu Gminy w Komańczy wszystkich przypadków nietypowego zachowania się zwierząt wpływającego negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów.

Należy pamiętać o kilku zasadach, m.in.: – zabezpieczyć wszelkie ślady zdarzenia; – wykonać, w miarę możliwości, dokumentację fotograficzną zagryzionego zwierzęcia i innych śladów w obrębie miejsca zdarzenia(tropy, ślady przeciągania ofiary, kał), a także samo miejsce zdarzenia i stosowane zabezpieczenia (np. ogrodzenie); – jeśli jest taka możliwość nie uprzątać zagryzionego zwierzęcia przed przybyciem osób dokonujących oględzin.

Zgłoszenia proszę kierować do: Inspektor Kamila SOBOLAK – Stanowisko ds. ochrony środowiska, gospodarki komunalnej i odpadami Tel.: 13 46 77 035 wew. 40, e-mail: ksobolak@komancza.pl lub email: urzad@komancza.pl


zdjęcie poglądowe

źródło: Gmina Komańcza / Fb

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)