REKLAMA

GRANICA: Ujawnili chroniony okaz papugi. „Leciała” na Ukrainę

PODKARPACIE. Mundurowi z przejścia granicznego w Korczowej ujawnili chroniony okaz papugi. Przewożenie przez granicę zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt bez wymaganych dokumentów jest przestępstwem!

Do zdarzenia doszło 17 grudnia w trakcie kontroli podróżnych wyjeżdżających z Polski do Ukrainy przez przejście graniczne w Korczowej. Do odprawy zgłosiła się 32-letnia ob. Ukrainy podróżująca samochodem osobowym. Strażnik graniczny kontrolujący podróżnych zauważył w przestrzeni bagażowej klatkę, a w niej papugę. Zgodnie z właściwością o wsparcie poproszono funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, którzy ustalili, że ptak należy do chronionej odmiany mnicha nizinna. Gatunek ten wpisany jest na tzw. listę CITES jako zagrożony wyginięciem. Do przewozu przez granicę wymagane jest specjalne zezwolenie lub świadectwo. Mundurowi z SCS prowadzą dalsze czynności w sprawie. Tymczasem papuga jest już pod opieką pracowników zamojskiego ZOO.

Za przewożenie przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)