REKLAMA

Groźny wypadek. Interwencja śmigłowca LPR. 13-letnia dziewczynka w szpitalu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło wczoraj około godziny 17, na krajowej 28 w Starej Birczy. Kierująca volkswagenem, podróżująca z córką, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierującemu audi, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia się pojazdów. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Na szczęście w tym wypadku nikt nie odniósł obrażeń, które zagrażałyby ich życiu.

Wczoraj przed godz. 17, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Stara Bircza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca volkswagenem, 31-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, jadąc od strony miejscowości Leszczawa, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu audi, który poruszał się w od strony Birczy w kierunku miejscowości Leszczawa i doprowadziła do czołowego zderzenia się pojazdów. W konsekwencji oba pojazdy wypadły z drogi. Volkswagen w wyniku siły uderzenia znalazł się na terenie zielonym przy drodze, natomiast audi wpadło do przydrożnego przepustu betonowego.

Kierujący audi, 72-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, wymagał specjalistycznej pomocy medycznej, dlatego na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala. Pomocy medycznej potrzebowały również osoby podróżujące volkswagenem – kierująca i jej 13-letnia córka. One również zostały przetransportowane karetką do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Na miejscu czynności procesowe wykonywała grupa dochodzeniowo-śledcza.

Finalnie po badaniach w szpitalu, okazało się, że nikt z biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń, które mogłyby zagrażać ich życiu. Kobieta z córką po badaniach opuściły szpital.

źródło: KMP Przemyśl

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


07-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)