REKLAMA

Gryf Sanok z kolejnym sukcesem. Kacper Piech mistrzem Polski! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kacper Piech reprezentujący Miejskie Stowarzyszenie Sportowe Gryf Sanok, startując w kategorii do 73 kg, zdobył złoty medal mistrzostw Polski do lat 15 Zrzeszenia Krajowego Ludowych Zespołów Sportowych, które odbyły się w Ciechanowie.

Kacper był faworytem i zawodnikiem nr 1 w swojej kategorii na listach startowych i w pełni wykorzystał swoją przewagę nad rywalami.

Kacper zaczął na 85% jego obecnych możliwości, spokojnie zaliczając trzy podejścia w rwaniu 80, 85 i 93 kg. W podrzucie w pierwszym podejściu 100 kg pozwoliło przypieczętować złoty medal. 105 kg Kacper zaliczył pewnie w drugiej próbie, z kolei 110 kg zarzucił, wstał, wybił górę i podszedł zbyt blisko krawędzi pomostu. By nie spowodować urazu, zawodnik rzucił sztangę tak, by nie stoczyła się po za podest, podejścia niestety nie zaliczył.

Pięć zaliczonych podejść, dobra dyspozycja oraz świetny rywal w kadrze, jakim jest Sebastian Grzymała trenowany przez legendy polskiej sztangi Ryszarda Szewczyka i Krzysztofa Siemiona (wicemistrza olimpijskiego z Seulu) gwarantuje ciekawą i zdrową rywalizację oraz szansę, że obaj będą jasnymi punktami naszej kadry w wadze do 73 kg na Mistrzostwach Europy w Salonikach.

Do Grecji zawodnicy wybierają się 20 czerwca. Do tego czasu będą trenować w na zgrupowaniu w Nowym Tomyślu blisko Poznania pod okiem trenera reprezentacji Marcina Lampe.

źródło: MSS Gryf Sanok, materiały nadesłane


03-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)