REKLAMA

Jak rozpoznać, że cera jest odwodniona?

Odwodnienie cery to zdecydowanie jeden z głównych problemów skórnych. Chociaż ten stan często myli się ze skórą suchą, to wbrew pozorom są to dwa zupełnie inne pojęcia. Jak rozpoznać, czy nasza cera jest sucha, czy odwodniona, jak może nam pomóc odpowiedni krem do twarzy i jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy krok po kroku? Odpowiedzi poznasz w tym artykule, więc zapraszamy do lektury! 

Cera sucha a cera odwodniona – różnice

Podstawową różnicą pomiędzy cerą suchą i cerą odwodnioną jest natężenie obu tych przypadków. Skóra sucha to naturalne predyspozycje naszej cery do wysuszania się – ten stan jest zapisany w genach i jest naszą cechą, podobnie jak kolor oczu czy włosów. Najczęściej objawia się uczuciem ściągnięcia, pękaniem naskórka czy powstawaniem zmian egzematycznych.

W przypadku cery odwodnionej ściągnięcie i inne nieprzyjemne objawy będą miały charakter przejściowy i miejscowy. Na odwodnienie skóry może wpłynąć wiele czynników, w tym zła dieta czy warunki atmosferyczne. W przeciwieństwie do cery suchej skórę odwodnioną można przywrócić do optymalnego stanu poprzez kosmetyki takie jak krem do twarzy i odpowiednią pielęgnację twarzy krok po kroku.

Oczywiście te elementy także są niezwykle istotne przy skórze naturalnie suchej, jednak możemy jedynie łagodzić związane z nią nieprzyjemności – całkowite wyleczenie nadmiernego przesuszania się skóry jest raczej niemożliwe.

Krem do twarzy a odwodniona cera

Podstawą uporania się z odwodnieniem cery będzie odpowiedni krem do twarzy oraz eliminacja czynników powodujących przesuszenie. Właściwy krem do twarzy powinien mieć zarówno działanie nawilżające i nawadniające, jak i właściwości okluzyjne, które pomogą na zatrzymanie wody w komórkach skóry.

Nawet codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku właściwymi metodami na niewiele się nam zda, jeśli za odwodnienie skóry będzie odpowiedzialny jakiś czynnik zewnętrzny. Przykładem może być stosowanie niewłaściwych kosmetyków, które nie reagują dobrze w kontakcie z naszą skórą. W takiej sytuacji podstawą powinno być pozbycie się szkodliwego czynnika, gdyż tylko w ten sposób będziemy w stanie prawidłowo odpowiedzieć na wymagania naszej skóry.

Krem do twarzy – pielęgnacja twarzy krok po kroku

W jaki sposób pielęgnować twarz za pomocą kremu do twarzy i innych kosmetyków, żeby skóra mogła wrócić do optymalnego stanu? Pielęgnacja powinna wyglądać w następujący sposób:

1. pierwszym krokiem jest bezsprzecznie przygotowanie skóry do właściwego przyjęcia kosmetyków nawilżających. W tym celu należy umyć ją tonikiem, wodą termalną lub innym kosmetykiem, którego zadaniem jest oczyszczenie skóry z różnych zanieczyszczeń. Warto pamiętać także o peelingach – ze względu na wrażliwość odwodnionej skóry najlepiej sprawdzą się tutaj peelingi enzymatyczne;

2. kolejny krok to dokładne wysuszenie twarzy – spora część składników w kremach nie łączy się z wodą, więc aplikowanie ich na wilgotną skórę mija się z celem;

3. po dokładnym przygotowaniu cery można przystąpić do aplikacji kremu do twarzy. Najlepiej wykonać to delikatnym wklepywaniem, które pomoże kremowi do twarzy w równomiernym rozprowadzeniu;

4. ten zabieg najlepiej jest przeprowadzać dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

01-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)