REKLAMA

Jak skorzystać z promocji bankowych i zyskać więcej?

Promocje bankowe to świetny sposób na osiągnięcie dodatkowych korzyści takich jak premie pieniężne, zwroty za zakupy czy bonusy za otwarcie konta. Na pozór atrakcyjne oferty wcale nie muszą takie być? Jak uniknąć pułapek, by maksymalnie zwiększyć swoje zyski? Warto poznać szczegóły propozycji banków.

Rodzaje promocji bankowych

Promocje bankowe to produkty finansowe dające okazję do osiągnięcia sporych korzyści. Warto poznać najpopularniejsze rodzaje benefitów. Dzięki temu uda się wybrać te, które najlepiej odpowiadają osobistym potrzebom i zapewnią największe zyski.

Premia za otwarcie konta

Banki oferują jednorazową premię za założenie nowego konta osobistego, firmowego lub oszczędnościowego. Aby ją otrzymać, zazwyczaj należy spełnić określone warunki, takie jak wykonanie przelewu, aktywne korzystanie z karty debetowej czy zapewnienie wpływów na konto przez kilka miesięcy.

Zwroty za płatności kartą

W ramach tego typu promocji banki oferują zwrot procentowy od wartości transakcji dokonanych kartą debetową lub kredytową. Zwrot często ograniczony jest do określonych kategorii wydatków, takich jak zakupy w wybranych sklepach czy płatności za paliwo.

Programy poleceń

Polecenie konta bankowego znajomym lub rodzinie może zaowocować nagrodą pieniężną zarówno dla osoby polecającej, jak i dla nowego klienta. Zazwyczaj banki stawiają warunki, które obie strony muszą spełnić, aby otrzymać bonus, np. aktywne korzystanie z konta przez kilka miesięcy.

Promocje na produkty oszczędnościowe

Banki czasami proponują specjalne warunki lokat lub kont oszczędnościowych. Najczęstszym bonusem jest wyższe oprocentowanie przez określony czas. Takie oferty są skierowane zarówno do nowych, jak i obecnych klientów.

Promocje na kredyty i karty kredytowe

W ramach promocji kredytowych banki oferują też niższe oprocentowanie, brak prowizji za udzielenie kredytu lub dogodniejsze warunki spłaty. W przypadku kart kredytowych można spotkać propozycje z zerowym oprocentowaniem na zakupy albo dłuższymi okresami spłat.

Warunki korzystania z promocji bankowych

Osoby, które mają zamiar otworzyć konto osobiste, powinny zwrócić uwagę na warunki przyznawania bonusów. Bez uprzedniego sprawdzenia wymogów otrzymanie gratyfikacji może się nie udać.

Przede wszystkim warto pamiętać, że promocje zwykle są skierowane do nowych klientów. Oznacza to, że z bonusów mogą skorzystać osoby, które nie posiadały rachunku w danym banku przez określony czas, np. ostatnie 12 miesięcy.

Wiele banków wymaga regularnych wpływów na nowo otwarte konto. Może to być np. minimalna kwota miesięcznych wpłat, najczęściej w formie wynagrodzenia lub przelewów z innego banku. Warto sprawdzić, jaka jest wymagana kwota oraz przez ile miesięcy trzeba spełniać ten warunek.

Często konieczne jest aktywne korzystanie z karty debetowej. Banki wymagają określonej liczby transakcji bezgotówkowych lub ustalają minimalną wartość płatności, które należy wykonać w miesiącu. W ten sposób, mimochodem, klient aktywnie korzysta z nowego konta.

Kolejnym warunkiem bywa używanie aplikacji. Część banków promuje korzystanie ze swoich mobilnych serwisów, oferując dodatkowe bonusy za zalogowanie się do aplikacji czy wykonywanie transakcji za jej pomocą. Ten wymóg jest jednocześnie szansą na zapoznanie się z pełną funkcjonalnością konta.

Promocje bankowe zazwyczaj mają określony czas trwania, a także limit nagród, co oznacza, że tylko określona liczba osób może skorzystać z oferty. Dlatego warto działać szybko i dokładnie sprawdzić, do kiedy trwa promocja oraz czy liczba miejsc nie została wyczerpana.

Często banki w ramach promocji oferują okresowe zwolnienie z opłat za prowadzenie konta lub kartę. Jednak po zakończeniu promocji te koszty mogą wrócić. Właśnie dlatego warto sprawdzić warunki dotyczące obniżek cen usług każdego banku.

Co jeszcze warto wiedzieć przed podpisaniem umowy z bankiem?

Jednym z kluczowych aspektów konta osobistego jest koszt jego prowadzenia. Korzystanie z rachunku bankowego bywa darmowe. Zdarza się, że usługodawcy naliczają opłaty miesięczne. Na szczęście pewnych wydatków można uniknąć. Oprócz tego o słuszności wyboru oferty decyduje jeszcze kilka innych kwestii.

Weryfikację oferty banku najlepiej zacząć od karty debetowej. Jest ona nieodłącznym elementem konta osobistego, umożliwiającym codzienne transakcje. Trzeba zwrócić uwagę na ewentualne kwoty za jej wydanie lub miesięczne korzystanie. W niektórych przypadkach opłaty mogą być anulowane po dokonaniu określonej liczby transakcji miesięcznie.

Ważnym czynnikiem są także koszty i dostępność przelewów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Część banków proponuje darmowe transfery krajowe, a za te międzynarodowe pobiera opłaty. Warto sprawdzić, czy bank oferuje natychmiastowe przelewy oraz jakie są limity i koszty transferów za granicę.

Nowoczesne konto osobiste powinno zapewniać pełny dostęp do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. To pozwala zarządzać finansami, sprawdzać saldo, realizować przelewy i płacić rachunki w dowolnym miejscu i czasie. Warto także sprawdzić dodatkowe funkcje, takie jak płatności mobilne Google Pay, Apple Pay lub Garmin Pay.

Konto osobiste często wiąże się z dostępem do szerokiej sieci bankomatów. Niektóre banki oferują darmowe wypłaty tylko z własnych bankomatów, inne pozwalają na darmowe wypłaty także z urządzeń innych sieci. Już na początku dobrze jest też sprawdzić, czy wypłaty z bankomatów są darmowe zarówno w kraju, jak i za granicą.

Dostępność wsparcia klienta i fizycznych oddziałów może być ważnym czynnikiem, zwłaszcza dla osób, które cenią bezpośredni kontakt z doradcą. Warto zwrócić uwagę na to, jakie są godziny pracy infolinii, dostępność wsparcia w aplikacji oraz liczba i lokalizacja oddziałów banku.

Wybór odpowiedniego konta osobistego zależy m.in. od kosztów usług bankowych. Już na etapie selekcji ofert nie zaszkodzi też sprawdzić, jakie dodatkowe korzyści. Dzięki takiemu podejściu rachunek ma szansę stać się narzędziem ułatwiającym zarządzanie finansami, a do tego przynieść dodatkowe korzyści.

Tekst Sponsorowany
Grafika: freepik.com

 

24-10-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym: