REKLAMA

Jak szybko i sprawnie wysłać przesyłkę?

W obecnych czasach zakupy online stały się tak powszechne, że nikogo już nie dziwi codzienny widok samochodów kurierskich i licznych automatów wysyłkowych przy ulicach. Dodatkowo można nie tylko odbierać paczki, ale także je nadawać – w formie zwrotu do sklepu lub ważnej rzeczy wysyłanej znajomemu w innym mieście. Jak więc nadać przesyłkę kurierską w InPost?

Szybkie nadawanie paczki z InPost – jakie są sposoby?

Wysyłanie paczki na drugi koniec Polski, czy nawet do sąsiedniego miasta, nie musi już wiązać się z koniecznością stania w długiej kolejce i kupowania znaczków pocztowych. W prosty i szybki sposób można ją przesłać poprzez skorzystanie z usług InPostu. Polska firma kurierska oferuje różne metody nadawania. Jedną z nich jest umieszczenie paczki w skrytce automatu Paczkomat®.

Wszystkie niezbędne informacje na temat nadawania w InPost można znaleźć na stronie internetowej https://inpost.pl/wysylam – dostępne są tam wszystkie formy usługi. Jeśli jednak zamierzasz skorzystać jedynie z automatu Paczkomat®, to możesz od razu przekierować się na stronę Szybkich Nadań. W formularzu należy podać gabaryt paczki oraz dane odbiorcy i nadawcy. Na tej podstawie zostanie wygenerowana etykieta, która po opłaceniu zamówienia przyjdzie na Twój adres e-mail. Teraz tylko wystarczy ją wydrukować, nakleić na paczkę i umieścić wysyłkę w skrytce.

Alternatywą dla tego sposobu jest nadanie przez aplikację InPost Mobile. Dzięki temu nie trzeba generować etykiety i naklejać jej na paczkę. Proces zamawiania wygląda tak samo, jednak po opłaceniu system wygeneruje 9-cyforowy kod, który należy podać przy ekranie automatu Paczkomat®.

Jak można nadać przesyłkę kurierską w InPost?

Choć InPost stale rozszerza swoją sieć automatów Paczkomat® i umożliwia dostęp do nich zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach, to wciąż niektóre osoby preferują nadawanie paczek kurierem. Jeśli i Ty należysz do tego grona, to przy wysyłaniu skorzystaj z usługi Managera Paczek.

Nadanie przesyłki kurierskiej w tej formie wymaga założenia indywidualnego konta na Managerze Paczek i przelania na niego środków pieniężnych. Sam proces zamawiania kuriera przebiega podobnie jak w przypadku Szybkich Nadań. Należy określić gabaryt paczki, podać wszystkie niezbędne dane i opłacić zamówienie. Tutaj również zostanie wygenerowana etykieta, którą należy umieścić na paczce. Dodatkowym krokiem jest jedynie przekazanie paczki kurierowi, który przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres.

Ile kosztuje wysłanie przesyłki w InPost?

Dokładny koszt wysyłki uzależniony jest od gabarytu paczki, a także od formy wysyłania (nadawanie w automacie Paczkomat® jest tańsze niż zamawianie kuriera). Jeśli wysyłasz odbiorcy przesyłkę kurierską pod adres, zapłacisz za usługę od 15,79 zł do 20,99 zł. W przypadku odbioru paczki w automacie wysyłkowym koszt będzie wynosił od 14,69, zł do 17,39 zł.

Wysyłanie paczek z InPost jest proste, szybkie i intuicyjne. Każdy klient może znaleźć odpowiednią dla siebie formę i nadać przesyłkę w automacie Paczkomat® lub zamówić kuriera do domu.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

27-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: