REKLAMA

Jaki materac kieszeniowy dla singla wybrać? Sprawdzamy materace dla śpiących w pojedynkę

podkarpacie24.pl 1_2

Wydawać by się mogło, że wybór materaca nie stanowi dużego problemu, jednak warto zwrócić uwagę na rodzaj i korzyści, jakie będą płynęły z konkretnego modelu. W przypadku materacy kieszeniowych sprawa jest o tyle prostsza, że zdecydowana większość modeli stanowią te twardsze, przez co skierowane są do konkretnej grupy odbiorców. Jedną z nich są single, ale który konkretnie model powinni wybrać? Sprawdź, co warto wiedzieć przy okazji wyboru materaca kieszeniowego dla singli.

Czym kierować się przy wyborze materaca kieszeniowego dla singli?

Jednym z podstawowych zadań jakie spełnia materac, to zapewnienie odpowiedniej podpory zarówno dla kręgosłupa, jak i mięśni. Dzięki temu sen będzie bardziej wartościowy, a dana osoba obudzi się pełna energii, jednak żeby tak się stało konieczne jest dobranie modelu o odpowiedniej twardości. W przypadku materaca kieszeniowego dla singli ważna będzie waga i budowa ciała użytkownika, ale równie istotne okazuje się znalezienie konstrukcji z odpowiednią ilością sprężyn.

Te, w odróżnieniu od tych, które znajdują się w tradycyjnych materacach, zostały wykonane z lekkiego materiału, a dodatkowo są połączone cienką warstwą materiału. Do tego, poszczególne sprężyny znajdują się w specjalnych materiałowych kieszeniach, dzięki czemu każda z nich oddzielnie reaguje na obciążenie. Tak działa to na przykład w modelach marki Janpol Cora, których dodatkowym atutem jest obustronna warstwa lateksu zabezpieczająca przed rozwojem wszelkiego rodzaju bakterii czy drobnoustrojów.

Cecha ta przypadnie do gustu alergikom i osobom podatnym na schorzenia, a dzięki temu, że materac kieszeniowy marki Janpol jest obustronny, nie trzeba będzie go od razu wyrzucać przy okazji lekkich przetarć czy drobnych uszkodzeń. Znacznie ułatwi to też utrzymanie takiego materaca w czystości.

Sprężyny kieszeniowe – uniwersalny wybór dla różnego rodzaju łóżek

Ze względu na to, że single dysponują często ograniczoną przestrzenią mieszkaniową (mieszkanie w pojedynek pozwala na wynajęcie lub kupno mniejszego mieszkania) warto postawić na materac, który będzie dało się łatwo przechowywać, a jego transport przebiegnie bez większych problemów. Rozwiązaniem w tym temacie może okazać się materac kieszeniowy z opcją rolowania. Wykorzystanie specjalnego rodzaju sprężyn pozwoliło na jednoczesne zwiększenie wytrzymałości konstrukcji i zmniejszenie jej wagi.

W taką opcję zostały wyposażone materace kieszeniowe Hilding Tango, który również jest obustronny, ale z jednej strony został pokryty grubą warstwą lateksu, a z drugiej jest to pianka HR. Takie rozwiązanie pozwoliło na uzyskanie dwóch twardości, dzięki czemu materac marki Hilding stał się jeszcze bardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

 podkarpacie24.pl 2_1

Gwarancja a higiena, czyli jak wygląda utrzymanie w czystości materaca kieszeniowego?

W przypadku materacy kieszeniowych warto zwracać na to, jak są wentylowane i jak gruba jest warstwa lateksu. Zapobiega to osadzaniu się brudu i kurzu, dzięki czemu nawet po długim czasie użytkowania materac pozostaje świeży. W przypadku materaca Hilding mowa o nawet 15 latach gwarancji dzięki czemu materace są rekomendowane przez specjalistów z zdrowykregoslup.pl.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

07-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: