REKLAMA

Jazda „pożyczonym” samochodem na „podwójnym gazie” zakończona w areszcie

PRZEMYŚL/PODKARPACIE Do policyjnego aresztu trafił 28-latek, który odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna urządził sobie przejażdżkę po Przemyślu „pożyczonym” fiatem.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a samochodem kierował posiadając zakaz prowadzenia pojazdów.

– Wczoraj przed godz. 5, do przemyskiej jednostki zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży swojego samochodu. Pokrzywdzony po złożeniu zawiadomienia, wrócił do miejsca zamieszkania, gdzie usłyszał odgłos pojazdu z prawdopodobnie uszkodzonym wydechem. Zaciekawiony spojrzał przez okno i zauważył, że na parkingu, ktoś parkuje jego samochód, o czym natychmiast powiadomił policję, a sam udał się za sprawcą, podając telefonicznie jego lokalizację dyżurnemu. Sprawca oddalał się pieszo, jednak w konsekwencji został zatrzymany przez patrol przemyskiej drogówki – informuje Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

prze

Sprawcą okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który w chwili zatrzymania miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a ponadto kierował fiatem po mimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kierowca usłyszał już zarzuty w tej sprawie, do których się przyznał. W swoich wyjaśnieniach podał, że wracając ze spotkania ze znajomym, chciał odpocząć i pomyślał, że usiądzie w jednym z zaparkowanych samochodów. Po sprawdzeniu przypadkowych aut, okazało się, że fiat był otwarty, a w jego wnętrzu mężczyzna odnalazł zapasowe kluczyki, co sprawiło, że postanowił się nim „przejechać”.

Źródło: KMP Przemyśl

05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)