REKLAMA

Jazzowa uczta w SDK! Gromkie oklaski dla magicznego trio (VIDEO, ZDJĘCIA)

Jazzowa uczta w SDK! Gromkie oklaski dla magicznego trio (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami drugi dzień IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Sanoku. Festiwalowe wydarzenia przeniosły się na deski Sanockiego Domu Kultury. Publiczność rozgrzało wyjątkowe trio Organ Spot, tworzonego przez: Kajetana Galasa, Szymona Mikę i Grzegorza Masłowskiego. Była to prawdziwa jazzowa uczta, raz po raz nagradzana przez licznie zebraną publiczność gromkimi brawami. Zapraszamy do obejrzenia naszej RELACJI VIDEO. UWAGA! Po koncercie w NIEDZIELĘ, organizatorzy będą zbierać wolne datki na rzecz budowy żłobka i przedszkola we Lwowie dla dzieci, których bliscy zginęli w wyniku działań wojennych.

UWAGA! Po koncercie w NIEDZIELĘ, organizatorzy będą zbierać wolne datki na rzecz budowy żłobka i przedszkola we Lwowie dla dzieci, których bliscy zginęli w wyniku działań wojennych


foto galeria: Emilia Kot

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

Portal Esanok.pl jest oficjalnym patronem medialnym III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Pomysł na zorganizowanie festiwalu w naszym mieście powstał z potrzeby ożywienia muzyki organowej. Poprzez koncerty w różnych konfiguracjach, chcemy zainteresować odbiorców muzyką organowa, gdyż jest to jeszcze muzyka mało znana – niszowa, w szczególności na naszym terenie. Na tutejszych terenach organy kojarzą się wyłącznie z muzyką religijną – z kościołem – wyjaśnia Łukasz Kot, dyrektor organizacyjny festiwalu.

Koncerty organowe odbywają się właśnie w kościołach, ponieważ w nich mamy dostęp do instrumentów. Organy to instrument bardzo specyficzny, poza kościołami możemy znaleźć je w budynkach filharmonii, czy w wielkich salach koncertowych.

Wykorzystując potencjał instrumentów organowych w naszym mieście, chcemy pokazać, że organy to nie tylko muzyka religijna, ale mogą one zabrzmieć w połączeniu z innymi instrumentami. Poza solowym brzmieniem organów podczas tegorocznych koncertów będziemy mogli usłyszeć ciekawe połączenia organów z innymi instrumentami: puzonem, skrzypcami, fletem, a także ze śpiewem.

Koncerty odbywać się będą codziennie o godz. 19:00 (z wyjątkiem koncertu inauguracyjnego – 19:30) przez 7 kolejnych dni, od 19 do 26 maja.

 BROSZURA INFORMACYJNA – pdf.

źródło: Red., materiały nadesłane


21-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)