REKLAMA

Jechał pijany na rowerze. Teraz zapłaci dwa i pół tysiąca złotych

DĘBICA/PODKARPACIE. Policjanci dębickiej drogówki, w Zasowie w gminie Żyraków, zatrzymali pijanego rowerzystę. 67-latek kierował jednośladem mając blisko 2 promile w swoim organizmie. Za naruszenie przepisów w ruchu drogowym, został ukarany bardzo wysokim mandatem.

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów. Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków.

pijany debica

– Wczoraj około godz. 17.30, policjanci ruchu drogowego, patrolujący miejscowość Zasów, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. 67-letni mieszkaniec gminy Żyraków był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Kierowca jednośladu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Pamiętajmy:

Od 1 stycznia 2022 r. jazda rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli mając w wydychanym powietrzu od 0,2 do 0,5 promila grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila, to grzywna w wysokości 2500 złotych.

Sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od sześciu miesięcy do trzech lat. W przypadku, kiedy rowerzysta w okresie trwania sądowego zakazu jazdy na rowerze, wsiądzie ponownie na jednoślad, będą groziły mu trzy lata więzienia. Bez znaczenia będzie czy jest pijany czy trzeźwy.

Źródło: KPP w Dębicy

09-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)