REKLAMA

Jechali 130 km/h w terenie zabudowanym! Młodzi stracili prawo jazdy

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci z Sanoka na ulicy Królowej Bony zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierujących. 18-latka i 21-latek z powiatu sanockiego jechali z prędkością 130 km/h. Okazało się, że kobieta uprawnienia do kierowania miała od kilku miesięcy. W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy niestety nadal decydują się na szybką jazdę, ignorując obowiązujące przepisy.

W niedzielę po godzinie 19, na ulicy Królowej Bony w Sanoku policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który jechał pojazdem marki Audi z prędkością 130 km/h, a tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h. Kilka minut później po tej samej ulicy, z taką samą prędkością, również audi poruszała się 18-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Okazało się, że kobieta uprawnienia do kierowania miała od kilku miesięcy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcy powiatu sanockiego musieli się pożegnać ze swoim prawem jazdy na okres 3 miesięcy. Przypominamy, ze przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu. Ryzykujemy również utratą prawa jazdy, wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

zdjęcie poglądowe / archiwum Esanok.pl

źródło: KPP Sanok

10-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)