REKLAMA

JERZY BORCZ: Komentarz po awanturze z BRAUNEM na Sesji Semiku Województwa Podkarpackiego

JERZY BORCZ: Komentarz po awanturze z BRAUNEM na Sesji Semiku Województwa Podkarpackiego

URZĄD WOJEWÓDZKI: Na LIX sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego w dniu 27.03.2023 r zarząd, i radni sejmiku z przewodniczącym Jerzym Borczem na czele mieli nadzieję, że punkt pierwszy obrad dotyczący uchwały „O Ochronie Dobrego Imienia JPII” będzie punktem bezspornym podniosłym, i przyjęty przez aklamację.

Dopuszczony do głosu został jednak poseł Grzegorz Braun z Konfederacji,i swoją wypowiedzią wywołał oburzenie wśród większości osób będących na sali. Mówił głownie o hipokryzji, w nawiązaniu do podjętej jesienią dwa lata temu uchwały PRUT (Podkarpacie Regionem Utrwalonej Tolerancji), czyli tzw. ustawy znoszącej wcześniejszą uchwałę tzw. „anty LGBT+” Przewodniczący Jerzy Borcz kilkukrotnie upominał, i zwracał uwagę by poseł nie obrażał radnych, oraz by trzymał się tematu związanego z tym punktem. Pod koniec zagorzałej dyskusji, przewodniczący rady sejmiku podkarpackiego oznajmił, iż stracił zaufanie do posła, i zarządził 30 min. przerwy https://youtu.be/NRjYc4F3XJs. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wypowiedzi przewodniczącego.

zdjęcie: Anna Magda/ biuro prasowe UMWP

27-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)