REKLAMA

Jubileusz 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA

BOGUCHWAŁA/PODKARPACIE. W ubiegły piątek w Hotelu Odeon w Boguchwale zorganizowano jubileusz 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – IPA Region Rzeszów, którą wsparło Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

Patronatem honorowym wydarzenie objął Marek Sitarz, starosta rzeszowski. IPA (International Police Association) jest największym Stowarzyszeniem na świecie i zrzesza ponad 400.000 członków w 63 sekcjach narodowych. Celem IPA jest jednoczenie czynnych i byłych funkcjonariuszy służb policyjnych, poprzez nawiązywanie kontaktów i wzajemną pomoc oraz angażowanie się w działalność społeczną i kulturalną.

starosta ipa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji zostało założone 01.01.1950 roku. Inicjatorem był angielski policjant Arthur Troop. Celem Stowarzyszenia jest wyznaczanie zasad określonych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przyjętej przez ONZ w 1948 roku oraz Deklaracji o Policji uchwalonej, jako rezolucja nr 690 Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w dniu 8 maja 1979 roku. W założeniu niezawisłe, łączące wszystkie policyjne służby, bez względu na stopnie, wykształcenie, pleć, rasę, kolor skóry, mowę, religię i neutralnie politycznie.

ipa

Fot. IPA Region Rzeszów.

26-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)