REKLAMA

Już jutro Ogólnopolski Protest Rolników. Będą utrudnienia w ruchu

POLSKA/PODKARPACIE. W 160 miejscowościach w całej Polsce, w tym na Podkarpaciu prowadzone będą protesty rolników. Rolnicy na ulice wyjadą traktorami.

Na Podkarpaciu protesty zaplanowano w Medyce i Jarosławiu. Mają rozpocząć się około południa i potrwać do godziny czternastej. Główne postulaty rolników to:

Stop dla niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i innych krajów pozaunijnych niestosujących norm UE! Europejskich rolników obowiązują koszty i regulacje, którym nie podlegają producenci rolni z Ukrainy oraz innych krajów spoza Wspólnoty. Dopuszczenie na rynek europejski towarów rolno-spożywczych z krajów pozaunijnych, bez żadnych regulacji, jest skrajną nieodpowiedzialnością Komisji Europejskiej i zagraża naszemu istnieniu. Zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu Europejczyków! Żądamy przygotowania strategii akcesyjnej Ukrainy do Unii Europejskiej w obszarze rolnictwa z podziałem na sektory!

osz protest

Żądamy ustanowienia ceł i kontyngentów taryfowych w wymianie handlowej towarów rolno-spożywczych pomiędzy Unią Europejską, a innymi krajami! Towary sprowadzane na teren UE powinny spełniać normy UE. Powinny przechodzić badania na pozostałości substancji aktywnych. To, co jesteśmy w stanie wyprodukować w UE podlega ochronie! Żądamy nowej strategii dla rozwoju rolnictwa UE oraz zmiany zasad skupu interwencyjnego w UE i urealnienia poziomu cen, których osiągnięcie umożliwia uruchomienie tego mechanizmu!

protest

Protest będzie miał charakter przejazdowy. Rolnicy w większości przypadków nie będą prowadzili blokad dróg. Tak ma być również w Medyce i Jarosławiu.

Źródło: Protest Rolników/ AZS/WZ
Fot. Oszukana Wieś

 

 

23-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)