REKLAMA

Siostry Prezentki dostaną za darmo kamienicę w centrum Rzeszowa wartą blisko 4 miliony?

RZESZÓW / PODKARPACIE. W poniedziałek zarząd województwa jednogłośnie zdecydował o przekazaniu nieruchomości znajdującej się przy ulicy Lisa Kuli 13 siostrom prezentkom. Wartość budynku szacowana jest na okolo 4mln złotych.  Ostateczny werdykt w tej sprawie wyda sejmik województwa, który będzie obradował nad uchwałą zarządu.

j

Foto: Kacper Ciuba

Charakterystyczny budynek, na ścianie którego znajduje się mural upamiętniający reżysera Freda Zinnemanna pochodzącego z Rzeszowa, zostanie prawdopodobnie przekazany na własność siostrom prezentkom. Nieruchomość należy obcecnie do Zarządu Województwa Podkarpackiego. Prezentki od 2019 roku dzierżawią ten obiekt.

W poniedziałek zarząd województwa postanowił przekazać wspomnianą kamienicę siostrom prezentkom. Decyzja ta musi być jeszcze przyjęta przez sejmik województwa, który będzie obradował nad uchwałą zarządu w tej sprawie.

Jak podaje portal Nowiny24.pl, zarząd argumentuje przekazanie budynku między innymi tym, że szkoły sióstr prezentek zajmują najwyższe miejsca w rankingach kształcenia wśród szkół w województwie.

W kamienicy przy ulicy Lisa Kuli 13 znajdowały się wcześniej departamenty Edukacji, Nauki i Sportu, Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego. Jedną z bocznych ścian budynku zdobi mural Kamila Kuzko – rysownika i malarza, adiunkta w ASP w Krakowie. Na powierzchni niemal 280 metrów kwadratowych znajduje się postać Gary’ego Coopere’a z roli szeryfa Willa Kane’a w filmie „W samo południe”. Mural powstał ku pamięci Freda Zinnemanna – znanego reżysera pochodzącego z Rzeszowa.

22-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)