REKLAMA

Kierował samochodem mając 2,6 promila alkoholu

PODKARPACIE. 50-letni mieszkaniec gminy Dubiecko odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jazdę bez uprawnień. Mężczyzna prowadził pojazd mając 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W czwartek po godz. 19, w Nienadowej, funkcjonariusze z komisariatu policji w Dubiecku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, którego sposób jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, intuicja policjantów nie zawiodła. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie interwencji, mundurowi potwierdzili również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz mieszkaniec gminy Dubiecko odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialność do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Siadając za kierownicę po alkoholu stwarzamy zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych. Na drodze zachowujmy szczególną ostrożność oraz stosujmy się do zasady ograniczonego zaufania!

źródło: KMP Przemyśl
fot. archiwum policji

18-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)