REKLAMA

Kierowca tira zakłócał wskazania DROGOMIERZA I TACHOGRAFU!

Policjanci wyjaśniają sprawę kierowcy, który korzystając z magnesu, zakłócał działanie urządzeń rejestrujących przejechane kilometry i czas jazdy. Kierowca samochodu ciężarowego wpadł podczas kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Na miejsce wezwali policjantów drogówki, którzy zabezpieczyli wskazany przedmiot.

303-232219
W ubiegłą środę około godz. 13, policjanci drogówki z rzeszowskiej komendy zostali zawiadomieni o kierowcy samochodu ciężarowego, który wpływał na działanie urządzeń rejestrujących przejechane kilometry i czas jazdy. Okazało się, że w Głogowie Małopolskim zatrzymali go do kontroli funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego. Podczas kontroli stwierdzili, że w tym dniu, kierujący korzystał z urządzenia lub przedmiotu zakłócającego pracę drogomierza i tachografu. W wyniku jego użycia, urządzenia nie rejestrowały przebytych kilometrów i czasu jzady mimo, że 29-letni kierowca wykonywał przewóz towarów.

Na miejscu rozpytali 29-letniego kierowcę, który przyznał się do tego. Wydał również funkcjonariuszom magnes, którym się posłużył. Wezwani na miejsce policjantów drogówki sporządzili dokumentację niezbędną do dalszego postepowania i zabezpieczyli magnes.

Policjanci wyjaśniają teraz okoliczności zajścia, a mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za ingerowanie we wskazania urządzeń. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KRZYSZTOF BOSAK: “Tarcza Antyinflacyjna” Konfederacji

tvPolska

18-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)