REKLAMA

Kolejni inwestorzy w strefie „Rzeszów-Dworzysko”. 400 nowych miejsc pracy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. W teren Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, zarządzany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, zainwestują dwie kolejne firmy. Dzięki temu w strefie pojawi się około 400 nowych miejsc pracy.

Tereny PNT z lotu ptaka

Foto: Tereny PNT „Rzeszów – Dworzysko”

Nasz park naukowo – technologiczny jest w pełni uzbrojony i ma dogodne położenie komunikacyjne. To doskonałe miejsce na inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy, zarówno dla młodych, świetnie wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Z dumą i satysfakcją możemy zatem powiedzieć, że nasz pomysł,  aby na tym terenie powstało „Dworzysko”, okazał się strzałem w dziesiątkę – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Spółka Panattoni, deweloper powierzchni przemysłowych,  wybuduje dla swoich klientów zakład produkujący elektryczne ładowarki do samochodów oraz nowoczesny terminal przeładunkowy. Nowe inwestycje wybudowane zostaną dla firm: Phoenix Contact E-Mobility oraz DB Schenker.

Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact – światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie ok. 18 000 osób. W „Dworzysku” firma będzie m.in. produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych, a wyprodukowane tutaj  podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy Zachodniej. Zakład zostanie wybudowany na terenie obejmującym ok. 15 tys. m kw.  Koszt całej inwestycji: 11,5 mln euro. Obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie 2020 i 2021 r. Pracę znajdzie  tutaj ok. 330 osób.

Kolejnym obiektem wybudowanym na terenie „Dworzyska” przez Panattoni będzie terminal przeładunkowy dla firmy BD Schenker.

BD Schenker to firma z  ponad 140 – letnim doświadczeniem w logistyce, obsługująca przemysł i handel przy wykorzystaniu transportu lądowego, lotniczego i frachtu oceanicznego. Budowany dla niej terminal przeładunkowy, o metrażu 6, 000 m2,. powstanie na działce o powierzchni pond 4 ha. Wartość planowanej inwestycji (włączając wartość gruntu) – 9 mln 725 tys. euro. Zatrudnienie przy budowie terminala znajdzie 66 osób. Zakończenie prac planowane jest do końca listopada br.

W ramach infrastruktury towarzyszącej, na terenie obu wspomnianych inwestycji między innymi : powstaną nowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych, zamontowane zostaną kolektory słoneczne oraz energooszczędne oświetlenie typu LED. Bardzo ważne przy tym jest zapewnienie inwestora, że działalność gospodarcza prowadzona będzie tutaj w oparciu o znajomość lokalnego rynku i współpracę ze znajdującymi się w naszym regionie jednostkami naukowo – badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałych zakładach praktyk i staży studenckich – mówi – Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Inwestor, polska spółka Panattoni Development Company, należy do amerykańskiej grupy założonej w 1986 r., zarządzającej inwestycjami na 200 rynkach Europy i Ameryki Północnej i realizującej zlecenia dla 2500 klientów  na świecie.

Pierwsze  europejskie biuro Panattoni powstało w 2005 r. w Polsce. Obecnie grupa ma swoje przedstawicielstwa także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach i Luksemburgu. Od początku swojej działalności firma realizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni  ponad 8,3 milionów metrów kwadratowych.

PNT „Rzeszów – Dworzysko” to atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina. Do tej pory zainwestowało na tym terenie 19 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3 tys. osób.

Źródło: informacja prasowa

19-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)