REKLAMA

Kompromitacja Żukowskiej. Posłanka Lewicy nie mogła TEGO spamiętać

Anna Maria Żukowska rozmawiała z Patrykiem Michalskim na antenie Wirtualnej Polski. Okazało się, że lewicowa polityk nie mogła wymienić wszystkich wiceprzewodniczących Nowej Lewicy. Jak tłumaczyła Żukowska, jej mózg „rano działa z oporami”.

Na antenie Wirtualnej Polski odbyła się rozmowa pomiędzy Patrykiem Michalskim, a Anną Marią Żukowską, posłanką Lewicy. Kobieta usiłowała wymienić wszystkich wiceprzewodniczących partii. Szybko jednak utknęła, nie mogąc przypomnieć sobie wszystkich imion i nazwisk.

– Marek Balt, Arkadiusz Iwaniak, przepraszam, Marek Dyduch, Arkadiusz Iwaniak, hm… Komoniewski… Dalej będzie… Em… Moment. Anita Kucharska-Dzieci, Joanna Scheuring-Wielgus, nie wiem, doliczyłam się wszystkich, czy jeszcze nie? – zgadywała Żukowska. Okazało się, że posłanka nie jest nawet w połowie.

– Dalej muszę spojrzeć na naszą listę, ponieważ przy porannej kawie pewnie wszystkiego w głowie nie mam, po kongresie jestem zmęczona – tłumaczyła się pani polityk. Dziennikarz mimo to próbował dowiedzieć się od niej wszystkich nazwisk. Nie pomogło jednak grupowanie partyjnych kolegów względem przynależności. Żukowska utknęła w wymienianiu, mimo podpowiedzi.

– Kogo dalej nie wymienię, to przepraszam, bo po prostu rano mój mózg działa z oporami – żaliła się posłanka Lewicy – Mówię, że mój mózg działa mocno z oporami, owszem – tłumaczyła rozpaczliwie, gdy dziennikarz nie chciał „odpuścić”.

– Ale to wy macie 14 wiceprzewodniczących, a nie inna partia – wskazał celnie Michalski.

Po wielu trudach Żukowska stwierdziła, że podczas sobotniego kongresu Nowej Lewicy wiceprzewodniczącymi partii zostali: Marek Dyduch, Arkadiusz Iwaniak, Łukasz Komoniewski, Małgorzata Moskwa-Wodnicka, Dariusz Wieczorek, Anna Mackiewicz, Andrzej Szejna oraz Krzysztof Gawkowski, Krzysztof Śmiszek, Beata Maciejewska, Joanna Scheuring-Wielgus, Anita Kucharska-Dziedzic, Paulina Piechna-Więckiewicz, oraz Wanda Nowicka.

Dziennikarz dopytywał, dlaczego Lewica zdecydowała się na „jedynie” 14 wiceprzewodniczących.

– Poprzednio mieliśmy 11 wiceprzewodniczących, w związku z tym nie jest to jakieś radykalne powiększenie – uściśliła Żukowska. Na Twitterze broniła się z kolei, iż Lewica postuluje by lekcje zaczynały się od godziny 9 rano, a nie 8 właśnie przez konieczność „rozruchu mózgu”.

13-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)