REKLAMA

Koncert „Serce za serce” w Przemyślu (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL. 6 stycznia w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu zabrzmiały najpiękniejsze kolędy w języku polskim i ukraińskim. Wydarzenie było nie tylko podziękowaniem za zaangażowanie i pomoc uchodźcom, ale stanowiło również apel o to, aby nie zapominać o trwającej wojnie.

14-227416

Koncert zespołu Taraka pt. „Serce za serce” stanowił podziękowanie dla zaangażowanych w pomoc osobom uciekającym od wojny na Ukrainie. Występ był wyrazem wdzięczności dla mieszkańców Podkarpacia, władz samorządowych, wolontariuszy oraz służb mundurowych.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władzy parlamentarnej, samorządowej, służb mundurowych, instytucji, duchowieństwa oraz mieszkańcy Przemyśla i wolontariusze. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej reprezentował Z-ca Komendanta ds. logistycznych płk SG Robert Kielar.

14-227417

Przemyśl był jednym z pierwszych miast, do którego docierali poszukujący schronienia. Zaangażowanie w pomoc było widoczne również wśród funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, którzy realizowali zadania na podkarpackich przejściach granicznych i jednocześnie, często także po służbie udzielali wsparcia osobom uciekającym od wojny.

14-227418_1

źródło: BiOSG

10-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)