REKLAMA

KONFEDERACJA: INTERWENCJA w MRiRW! Polskie zboże LEPSZE niż ukraińskie! (VIDEO)

KONFEDERACJA: INTERWENCJA w MRiRW! Polskie zboże LEPSZE niż ukraińskie! (VIDEO)

Michał Urbaniak oraz Robert Winnicki z Konfederacji wzięli udział w konferencji prasowej pod siedzibą MRiRW. Politycy przybyli pod ministerstwo, aby złożyć kolejną już interwencję do ministra rolnictwa w sprawie zboża z Ukrainy.

Posłowie Konfederacji przygotowali specjalne pismo do ministerstwa rolnictwa. Jak przypomniał Michał Urbaniak, kwestia dotyczy interesu Polski oraz polskich rolników. Podkreślił, że aktualna sytuacja na rynku sprzyja wielkim korporacjom, produkującym zboże na Ukrainie. Zboża, które trafiają do Polski, mają zostawać i zalegać na polskim rynku uniemożliwiając produkcję lokalnym rolnikom.

Przez fakt, iż znaczna ich część nie jest eksportowana dalej, drastycznie obniżają one ceny w skupach. Jak podkreślili członkowie Konfederacji, jest to bardzo niesprawiedliwy proceder. Zwrócili również uwagę na ogromną różnicę jakości pomiędzy polskimi, a ukraińskimi płodami rolnymi.

źródło: Facebook/ Grzegorz Braun

13-02-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)