REKLAMA

Konfederacja murem za polskimi rolnikami! (VIDEO)

TVPOLSKA.PL: Wczoraj, podczas konferencji prasowej Konfederacji, wyraźnie podkreślono solidarność i poparcie dla polskich rolników, którzy zdecydowali się protestować przeciwko nieuczciwej konkurencji oraz niekorzystnym warunkom dla rodzimego rolnictwa.

Michał Urbaniak, dyrektor Biura Prasowego Konfederacji, zaznaczył: „Strajk rolników ma bardzo konkretne postulaty dotyczące zatrzymania niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz ustanowienia ceł kontyngentowych w wymianie handlowej pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą.”

Poseł Krzysztof Mulawa, członek komisji rolnictwa, zwrócił uwagę na dysproporcje w możliwościach pomiędzy polskimi rolnikami a ich konkurentami spoza UE, szczególnie z Ukrainy. „Polscy rolnicy nie są w stanie skutecznie konkurować z zagranicznymi holdingami i kapitałem prosperującym na Ukrainie. Wprowadzane ograniczenia produkcji stawiają naszych rolników w niekorzystnej sytuacji, a biurokracja z ekoschematami niesie ze sobą ogromne kary.”

Grzegorz Płaczek, poseł na Sejm z ramienia Konfederacji, zaznaczył, że brak szacunku dla polskich rolników stanowi hańbę dla państwa. „Polski rolnik musi błagać o możliwość pracy, co jest niedopuszczalne. Konfederacja stoi u boku polskich rolników w ich walce o godne warunki i bezpieczeństwo żywnościowe Polski.”

Konfederacja wzywa rząd do natychmiastowego podjęcia działań na rzecz wsparcia rodzimego rolnictwa i zapewnienia uczciwej konkurencji na rynku. W duchu solidarności, poseł Krzysztof Mulawa wyrusza na spotkanie z protestującymi rolnikami, aby przekazać im wsparcie i solidarność Konfederacji.

Biuro Prasowe Konfederacji 

10-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)