REKLAMA

Kontrowersyjny spot PiS dotyczący marszu. Mocna reakcja Muzeum Auschwitz! (VIDEO)

POLSKA. Temperatura debaty publicznej przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi wzrasta z dnia na dzień. Kontrowersję goni kontrowersja. Na 4 czerwca planowany jest w Warszawie marsz, na który zaprasza lider opozycji Donald Tusk. Dzisiaj PiS zaprezentowało krótki spot, który ma zniechęcić do wzięcia udziału w manifestacji. Na stanowcze reakcje nie trzeba było długo czekać.

To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej – napisali na Twitterze przedstawiciele Muzeum Auschwitz, odnosząc się tym samym do opublikowanego nieco ponad godzinę wcześniej spotu Prawa i Sprawiedliwości, w którym zniechęca się do wzięcia udziału w marszu w Warszawie, zestawiając wydarzenie ze śmiercią ponad 7 milionów ludzi w trakcie II wojny światowej, między innymi w niemieckich obozach koncentracyjnych oraz z wypowiedzią dziennikarza Tomasza Lisa, który kilka dni temu na Twitterze napisał: „Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora”.


zdjęcie poglądowe, screen ze spotu PiS (Twitter)

Jeśli chodzi o słowa byłego redaktora naczelnego „Neewsweeka”, to tweet został usunięty, a Lis przeprosił za swoje słowa.

Bardzo przepraszam za mój wpis o „ komorze”. To oczywiste, ze myślałem o celi, ale powinienem był przewidzieć, że ludzie złej woli przyjmą interpretację absurdalną. Liczę na to, że panowie Duda i Kaczyński zapłacą za swe zbrodnie przeciw demokracji, ale po ludzku życzę im zdrowia i długiego życia – czytamy w kolejnym oświadczeniu na Twitterze.

Wracając do spotu. Opublikowano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze dzisiaj o godzinie 9:13. Nieco ponad godzinę później sprawę skomentowali przedstawiciele Muzeum Auschwitz.

Instrumentalizacja tragedii ludzi, którzy cierpieli i ginęli w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz – po jakiejkolwiek stronie politycznego sporu – uwłacza pamięci ofiar. To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej – czytamy w krótkim oświadczeniu.

Wczoraj  Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu poinformował, również za pośrednictwem Twittera, że złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

W związku z wpisem Tomasza Lisa składamy zawiadomienie do prokuratury dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa z art. 255 § 2 Kk: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Czy tak ma wyglądać marsz #4czerwca? Czy to jest twarz dzisiejszej ‚demokratycznej opozycji’? – czytamy.

De facto kampania wyborcza w pełni. Co jeszcze nas czeka?


zdjęcie poglądowe, screen ze spotu PiS (Twitter)

źródło: Red., Twiiter

foto: screeny ze spotu PiS

31-05-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)