REKLAMA

Kontrowersyjny wywiad burmistrza Matuszewskiego. „Nie ma sklepów, nie ma życia”. „Sypialnia” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Kontrowersyjny wywiad burmistrza Matuszewskiego. „Nie ma sklepów, nie ma życia”. „Sypialnia” (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W czwartek w pięciu wydaniach serwisów informacyjnych na antenie Polsatu lub Polsatu News, w tym w głównym wydaniu „Wydarzeń” o 18:50, emitowano materiały dotyczące toczącej się procedury poszerzenia granic Sanoka o trzy sołectwa: Bykowce, Zabłotce i Trepcza. Wypowiadali się mieszkańcy wsi oraz burmistrz Tomasz Matuszewski. Podczas rozmowy z reporterką ogólnopolskiej stacji, włodarz miasta wypowiedział kilka kwestii, które wzbudziły kontrowersje i spore emocje. Słowa o braku sklepów i braku życia oraz o „sypialni” wokół Sanoka są szeroko komentowane w przestrzeni publicznej. Zobaczcie VIDEO z głównego wydania „Wydarzeń” Polsatu.

Jak informowaliśmy wczoraj: SANOK. Sprzeciw mieszkańców wsi usłyszy cała Polska. Polsat w Zabłotcach (VIDEO, ZDJĘCIA), w Zabłotcach odbyła się kolejna pikieta mieszkańców walczących o to, aby ich sołectwa nie zostały wchłonięte do Sanoka, jak tego chcą włodarze miasta. Na miejscu pojawiła się kamera telewizji Polsat. Reporterka ogólnopolskiej stacji przeprowadziła wywiady z mieszkańcami.

Materiały były emitowane w czwartek kilkukrotnie w Polsacie i Polsacie News, w tym w głównym wydaniu „Wydarzeń”. Nieco się od siebie różniły. W każdym pojawiały się nowe treści. Chyba najwięcej emocji wywołał wieczorny reportaż z 18:50, kiedy z ust burmistrza Tomasza Matuszewskiego można było usłyszeć słowa o sklepach, życiu i sypialni. Szczegóły w materiale VIDEO.

Przypomnijmy, że zgodnie z procedurą, Rada Ministrów ma podjąć decyzję w sprawie ewentualnego poszerzenia miasta do końca lipca. Nieoficjalnie mówi się, że decyzja ma zapaść dzisiaj, być może jeszcze przed południem.


Burmistrz Tomasz Matuszewski na antenie Polsatu. „Wydarzenia” z 29.07.2021. Screen z video


Wczoraj przed kamerą Polsatu wypowiadali się młodsi i starsi mieszkańcy wsi. Wyrażali swój kategoryczny sprzeciw przeciwko włączeniu ich sołectw do Sanoka. To kolejna odsłona protestów mieszkańców podsanockich sołectw. Walczą oni o zachowanie dotychczasowego statusu ich miejscowości. To już ostatnie dni na próby zaznaczenia swojego zdania i przypomnienia decydentom o wynikach konsultacji społecznych. Przypomnijmy, że w konsultacjach wypowiedziało się 72% mieszkańców 9 wsi, których włączenia chciał burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. Ponad 98% mieszkańców wyraziło zdanie, że nie chce przyłączenia do miasta. Z kolei jeśli chodzi o konsultacje wśród sanoczan, frekwencja wyniosła 3,77%, a za powiększeniem miasta opowiedziało się 61% respondentów.

Mieszkańcy Zabłociec nagrali teledysk. „Będziemy walczyć. Nie poddamy się!” (VIDEO)

Dwa dni temu mieszkańcy wybrali się kilkudziesięcioosobową grupą pojechali do Warszawy, aby wyrazić swoje zdanie w formie pikiety. Kilku reprezentantów całej grupy zostało wysłuchanych przez przedstawicieli rządu. WARSZAWA: Trwa protest mieszkańców Bykowiec, Zabłociec i Trepczy (VIDEO).

ZDJĘCIA z wczorajszej pikiety w ZabłotcachDo Urzędu Miasta Sanoka kilkukrotnie przesyłaliśmy pytania dotyczące poszerzenia granic Sanoka. Nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi na wiadomości z 3 lutego 2021, 10 lutego 2021, 19 lutego 2021 oraz 8 marca 2021.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Pomysł poszerzenia Sanoka zmiażdżony przez mieszkańców wsi! 98% nie chce do miasta

Konsultacje ws. poszerzenia miasta: Frekwencja w Sanoku 3,77%

Zahutyń znokautował miasto. Konsultacje w gminie Zagórz zakończone

PiS słucha Polaków? To już czas przeszły

Jest opinia wojewody! Bykowce i Zabłotce TAK. Trepcza NIE!

Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza negatywnie o zmianie granic Sanoka, ale decyzja już zapadła

W sprawie poszerzenia granic Sanoka piłka jest jeszcze w grze? Decyzję poznamy do końca lipca

Burmistrz Matuszewski chce powiększyć Sanok. Dwukrotnie! (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red.

video: Polsat „Wydarzenia”, Gmina Wiejska jest OK – Fb


30-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)