REKLAMA

Łączy Nas Sanok broni burmistrza. „Demokraci rozpoczęli kampanię wyborczą”

SANOK / PODKARPACIE. Nie milkną echa publikacji autorstwa Demokratów Ziemi Sanockiej, którzy w internetowym wpisie wskazali na osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością, a które pełnią lub pełnili funkcje w sanockich miejskich spółkach. Burmistrza Tomasza Matuszewskiego w obronę wzięło Stowarzyszenie Łączy Nas Sanok, które zarzuca Demokratom „naginanie faktów” oraz rozpoczęcie kampanii wyborczej.

O wpisie Demokratów pisaliśmy tutaj:

NADESŁANE: „SANOK. Miejsce do zarabiania pieniędzy dla ludzi PiS”

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Sanoka Tomasza Matuszewskiego. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy ją na naszej stronie.

Tymczasem głos w sprawie zabrali przedstawiciele Stowarzyszenia Łączy Nas Sanok, którzy nie zgadzają się ze interpretacją Demokratów Ziemi Sanockiej i zarzucają im „naginanie faktów” oraz rozpoczęcie kampanii wyborczej. Wpis publikujemy w całości:

„Demokraci zapatrzyli się w TVP!?

Demokraci Ziemi Sanockiej przez ostanie lata naoglądali się rządowej tvp.info i postanowili rozpocząć kampanię wyborczą według obowiązujących tam reguł. Naginają fakty na potrzeby swojego przekazu, a przy okazji stygmatyzują wymienione z nazwiska osoby.

Drodzy Demokraci, którzy w 2018 roku byliście gotowi dla władzy w mieście poprzeć kandydata PiS-u – nie traktujcie kogokolwiek przedmiotowo. Szastacie nazwiskami, piętnujecie ludzi i ręka Wam nie zadrży.

– Nie stać Demokratów na merytoryczną ocenę czyjejś pracy? – Jakie merytoryczne zarzuty macie Państwo do pracy prezesa Krzysztofa Jarosza w SPGK?

Dla informacji: rada nadzorcza SPGK liczy 6 osób. Dlaczego Demokraci wymieniają jedno nazwisko, a o pozostałych członkach milczą? Ilustrująca tekst Demokratów fotografia burmistrza i premiera, wyjęta z szerszego kontekstu, o czym ma świadczyć? Że obaj panowie się przyjaźnią?

Przez ostatnie dwie kadencje w Polsce rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

-Wbrew obawom wygłaszanym w kampanii samorządowej w 2018 roku przede wszystkim na portalu esanok, że bezpartyjny burmistrz się nie sprawdzi – to właśnie obecny niezależny i bezpartyjny burmistrz potrafił przekonać do swoich projektów przedstawicieli rządzącej partii, z premierem włącznie. – Czy Demokraci Ziemi Sanockiej mają inną opinię w tej sprawie?

Pytanie do Demokratów: kim są – jeśli już badamy sympatie i przynależności polityczne:

▪️ Jowita Nazarkiewicz, ▪️ Artur Kondrat, ▪️ Ewa Zamaria, ▪️ Tomasz Mazurkiewicz to? Odpowie ktoś? ▪️ Bogdan Struś Sekretarz Miasta obejmował urząd jako Demokrata Ziemi Sanockiej – to prawda czy fałsz!? Panie i Panowie Demokraci?

Ciekawe, co powiedzą Demokraci, widząc burmistrza Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski – Mieszkańcy na fotografii z premierem Jerzym Buzkiem?

Na koniec jeszcze uwaga!!: od wszystkich środowisk szykujących się do wyborów, a zwłaszcza od Demokratów, sympatyzujących z KO, oczekiwaliśmy przede wszystkim przykładu pozytywnej kampanii i konstruktywnego programu dla miasta”.

Burmistrz Tomasz Matuszewski oraz prezes SPGK Krzysztof Jarosz podczas spotkania z byłym premierem Jerzym Buzkiem w Brukseli w lipcu 2023. Foto: Oficjalny profil burmistrza Sanoka na Facebooku

źródło: Łączy Nas Sanok – Fb, Demokraci Ziemi Sanockiej – Fb

17-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)