REKLAMA

„Lepszy świat już bardzo bliski” . Temat ogólnoświatowej kampanii Świadków Jehowy

PODKARPACIE. Mieszkańcy Podkarpacia to jedna z tysięcy lokalnych społeczności na całym świecie, do których w listopadzie br. dotrze ważna wiadomość wzbudzająca nadzieję. Świadkowie Jehowy prowadzą w tym miesiącu specjalną kampanię, która kieruje uwagę na biblijną obietnicę dotyczącą lepszego świata. W ramach tej kampanii rozpowszechniają specjalne wydanie czasopisma Strażnica z serią artykułów „Lepszy świat już bardzo bliski”.

 sw1

Ponad 36 milionów egzemplarzy drukowanej wersji tego czasopisma udostępnianych jest w jakichś 230 językach ludziom z 240 krajów. A w wersji cyfrowej publikacja ta jest dostępna na różnych platformach w niemal 400 językach.

-W naszych czasach niecodziennie słyszymy dobre wiadomości. Ta wiadomość nie ma sobie równej-mówi Robert Warda, lokalny rzecznik prasowy Świadków Jehowy. –Lepszy świat nie jest wytworem ludzkiej wyobraźni, to coś pewnego. W gruncie rzeczy, to myśl przewodnia tego, o czym mówił Jezus Chrystus- kontynuuje

sw2

W tym wydaniu Strażnicy zadano odwieczne pytanie: Czy ten świat się skończy? Pocieszająca odpowiedź z Biblii może zaskoczyć wielu czytelników. Podczas gdy niektóre religie przepowiadają „koniec świata”, w czasopiśmie tym zawarto jasne biblijne przesłanie:

Ziemia istnieje na zawsze i nigdy nie zostanie zniszczona!

Jednocześnie wyjaśniono, że Biblia obiecuje koniec niesprawiedliwości. Powołano się przy tym na Księgę Psalmów, w której czytamy, że niegodziwi ludzie nie będą już zakłócać spokoju na ziemi (Psalm 37:10). Ta pozytywna informacja daje nadzieję milionom ludzi na całym świecie, którzy modlą się słowami: „Przyjdź Królestwo Twoje”.

Od kiedy nadzieja na lepszy świat stała się dla mnie realna, inaczej patrzę na rzeczywistość. Łatwiej jest mi znosić trudności życiowe, ponieważ wiem jaką przyszłość opisuje Biblia – mówi Zbigniew Gorzel Świadek Jehowy.

Strażnica, będąca najczęściej tłumaczonym i najbardziej rozpowszechnionym czasopismem na świecie, informuje o Królestwie Bożym od ponad 100 lat. Można pobierać ją bezpłatnie z serwisu jw.org. Można też zamówić bezpłatny drukowany egzemplarz, który dostarczy ktoś ze Świadków Jehowy. W tym celu należy wejść do serwisu jw.org i skorzysta
 z zakładki „Poproś o wizytę”.

Kliknij poniżej odpowiedni z linków do tego czasopisma w wersji online:

Czasopismo Strażnica nr 2 z 2021 roku | Lepszy świat już bardzo bliski – język polski
Czasopismo Strażnica nr 2 z 2021 roku | Lepszy świat już bardzo bliski – język polski migowY

 

materiały nadesłane
 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SEGREGCJA w pracy? Krytycznie o autorach projektu. Zenon Nowak -Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

tvPolska

 

 

23-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)