REKLAMA

Lescy policjanci chcą walczyć z wandalami

LESKO / PODKARPACIE. Lescy policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne pn. : „Ograniczyć wandalizm”. Potrwają one do końca sierpnia br.

„Graffiti” jako zjawisko patologiczne wzbudza nie tylko negatywne wrażenia estetyczne, ale ma również negatywny wydźwięk na gruncie społecznym i ekonomicznym. Na ogół jest nielegalne i wiąże się z nieuprawnionym wkroczeniem w sferę cudzej własności. Jako zjawisko uciążliwe wymaga skutecznego przeciwdziałania oraz zwalczania poprzez ujawnienie i dążenie do ukarania osób dopuszczających się tego typu zachowań.

Dlatego też zwracamy się z prośbą do społeczeństwa apelując, że Państwa aktywna społeczna postawa np. niezwłoczne informowanie Policji o zauważonych zjawiskach kryminogennych, przyczyni się do ustalenia i zatrzymania sprawcy przestępstwa czy wykroczenia związanego z niszczeniem mienia. Pamiętajmy, że niezwłoczne przekazanie sygnału o zauważonym incydencie może spowodować wypracowanie skutecznych metod zapobiegających eskalacji problemu.

Celem działań jest przeciwdziałanie niszczeniu mienia prywatnego jak i również publicznego poprzez nielegalne umieszczanie znaków graficznych (graffiti) na murach, budynkach prywatnych i użyteczności publicznej.

Policja przypomina: jeśli widzisz osobę która dokonuje takiego czynu powiadom nas . Możesz skorzystać z anonimowości zgłoszenia poprzez rozmowę z policjantem pierwszego kontaktu – dzielnicowym. Wspólnie zadbajmy o estetykę naszego miasta!

KPP Lesko

06-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)