REKLAMA

LESKO. Choinka runęła. Znamy pierwsze ustalenia policji (VIDEO, ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Wracamy do sprawy choinki, która runęła na Placu Pułaskiego w Lesku w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak pisał w mediach społecznościowych burmistrz Adam Snarski, jego zdaniem, za tym zdarzeniem stoją wandale. Sprawa została zatem zgłoszona na policję. W komendzie pytamy o pierwsze wnioski z prowadzonych czynności.

O sprawie informowaliśmy tutaj:

LESKO. W centrum miasta runęła choinka. Wandale czy pechowy montaż? (VIDEO, ZDJĘCIA)

Jak dowiadujemy się w Komendzie Powiatowej Policji w Lesku, funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeprowadzili czynności w tej sprawie.

Na tym etapie prowadzonych czynności, nie ujawniono żadnych cech przestępstwa. Wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się odmową wszczęcia postępowania – informuje nas asp. sztab. Katarzyna Fechner, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Lesku.

W rozmowie z naszym reporterem, rzecznik leskiej policji zaznaczyła, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w tej sprawie.

Do sprawy wrócimy.

grafika poglądowa


Przypomnijmy.

Do incydentu doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. O poranku, mieszkańcy Leska, na Placu Pułaskiego w centrum miasta, zauważyli leżącą na betonie choinkę, która jeszcze dzień wcześniej przypominała o wyjątkowym czasie i była jednym z elementów świątecznego wystroju Leska.

Zdjęcia pojawiły się w mediach społecznościowych. Jedni w zdarzeniu upatrywali błędów przy montażu choinki, inni zdawali się nie mieć wątpliwości, że to celowe działanie o charakterze chuligańskim.

Sprawę opisał na swoim profilu burmistrz Adam Snarski.

Adam Snarski. Foto: Urząd Miasta i Gminy Lesko

Wszystko rozumiem, ale takiego aktu wandalizmu chyba nikt się nie spodziewał i to w okresie świątecznym. Do tego doprowadza nienawiść i hejt. Z tym, że tym razem mogło się to skończyć tragicznie. Widać na zdjęciach, że choinka została celowo podcięta. Dookoła leżą jeszcze troty. Sprawa została zgłoszona na policję. LPK usuwa to co z niej zostało… – czytaliśmy w krótkim komunikacie z 26 grudnia br.

Do wiadomości gospodarz Leska załączył fotografie.

Na profilu Miasta i Gminy Lesko na Facebooku 1 grudnia br. zamieszczono z kolei filmik z montażu choinki.

 

foto galeria w nagłówku: Red.

źródło: Red., Adam Snarski – Fb, Miasto i Gmina Lesko – Fb

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

NADOLANY. Trzy wilki atakują psa! (NAGRANIE VIDEO)

screen z filmu / autor nagrania video: Maciej Lenio


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


04-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)