REKLAMA

LESKO: Ekstremalna Droga Krzyżowa – w poszukiwaniu nadziei

LESKO. Trwają zapisy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z Leska w piątek, 31 marca 2023 r. W tym roku dostępne będą dwie trasy: trasa zielona „kardynała Stefana Wyszyńskiego” (31 km) oraz trasa żółta „św. Jana Pawła II” (19 km).

Obie drogi krzyżowe wyruszą spod kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Lesku, po Mszy świętej o godz. 19.00. Dłuższa trasa wiedzie zielonym szlakiem przez Gruszkę, szlakiem Jana Pawła II na Górę Trzech Krzyży; Olchową, Łukowe – Góra Miłosierdzia, Kulaszne, Szczawne, Rzepedź i Komańczę, gdzie będzie miała swoje zakończenie. 19 km odcinek „żółtej trasy” z Leska przejdzie zielonym szlakiem przez „Gruszkę” szlakiem Jana Pawła II na górę Trzech Krzyży, Olchową, Tarnawę Górną, Gruszkę, Huzele i zakończy się w miejscu rozpoczęcia w Lesku.

Podjęcie się Ekstremalnej Drogi Krzyżowej to z pewnością duży wysiłek. To trud, ból, zniechęcenie, zmęczenie. Będzie ciemność, błoto, czasem deszcz lub śnieg. Być może w pewnym miejscu poczujesz, że nie zrobisz już ani jednego kroku więcej i pomimo to idziesz dalej. Tu zaczyna się prawdziwa Ekstremalna Droga Krzyżowa. Dlatego warto zabezpieczyć się w adekwatne do warunków atmosferycznych obuwie i odzież, latarki (najlepiej czołówki), zapasowe baterie, termos z ciepłym napojem, przeciwdeszczowe okrycie, naładowany telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją EDK, powerbank.

EDK to nie tylko pokonywanie kolejnych kilometrów i związany z tym wysiłek fizyczny. Jest to przede wszystkim duchowa wędrówka, przestrzeń do spotkania z samym sobą i Panem Bogiem w nocnej ciszy i samotności. Żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się w sercach uczestników, w środku nocy na ścieżkach EDK. Prawdziwy wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i jest tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud, często wypełniony bólem i zmaganiem z własną słabością. To czas na przemyślenie wielu życiowych spraw i spojrzenie na własne życie z innej perspektywy – perspektywy Krzyża Chrystusa.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji EDK i wyruszenie z rejonem leskim. Zapisy na trasę zieloną (31km) odbywają się internetowo i można ich dokonać za pośrednictwem strony: www.edk.org.pl/zapisz-sie, natomiast na trasę żółtą (19km) można zapisać się w zakrystii w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Lesku lub pod nr tel. 603 991 390 (Kasia) oraz 663 793 906 (ks. Przemysław). Więcej informacji na facebooku Rejonu Lesko – fb.com/edklesko lub pod wskazanymi numerami telefonów.

Ekstremalna-Droga-Krzy%C5%BCowa-Lesko-scaled

materiały nadesłane
fot. nagłówkowe: edk.org.pl

18-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)