REKLAMA

LESKO: Nocna wędrówka „w poszukiwaniu nadziei” (ZDJĘCIA)

LESKO. „Idę, bo szukam nadziei” – tak brzmiało hasło tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Na to wezwanie odpowiedziało blisko 100 osób, wyruszając w piątkowy wieczór z kościoła pw. Nawiedzenia NMP w Lesku. Uczestnicy do wyboru mieli dwa warianty o długościach: 31 km i 19 km.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpoczęła się w Lesku od Mszy świętej o godz. 19.00, której przewodniczył ks. Przemysław Macnar. Po niej uczestnicy wyruszyli na trasy. Dłuższa z nich wiodła z Leska do Komańczy przez „Gruszkę”, Szlakiem Jana Pawła II na Górę Trzech Krzyży, Olchową, Łukowe – Górę Miłosierdzia, Kulaszne, Szczawne i Rzepedź. Uczestnicy ok. godz. 6.00 dotarli do klasztoru Sióstr Nazaretanek w Komańczy. Dostępna była również krótsza trasa. Ci, którzy zdecydowali się wybrać na ten szlak mieli do przemierzenia 19 km, okrężną trasą z Leska przez „Gruszkę”, szlakiem Jana Pawła II na Górę Trzech Krzyży, Olchową, Tarnawę Górną, ponownie Gruszkę, Huzele, kończąc w miejscu rozpoczęcia przed kościołem w Lesku.

Ekstremalna Droga Krzyżowa to nie tylko wymiar fizyczny, zmierzenie się z trudem żmudnej, nocnej przeprawy, ale przede wszystkim wysiłek duchowy. Podczas nabożeństwa trzeba było zmierzyć się z własnymi przeciwnościami, zwątpieniem czy rezygnacją, co miało być szansą na oderwanie się od codzienności, spojrzeniem na własne życie z innej perspektywy, a przede wszystkim głębokim spotkaniem z Chrystusem i zbudowaniem z Nim relacji.

Serdeczne podziękowania dla Starosty Powiatu Leskiego za finansowe wsparcie w organizacji EDK składają ks. Przemysław Macnar oraz Lider EDK Rejonu Lesko Katarzyna Nowak.


03-04-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)