REKLAMA

LESKO: Powstanie taras widokowy na Bieszczady (WIZUALIZACJA)

LESKO / PODKARPACIE. Baszta, jedno z piękniejszych miejsc w Lesku. Teren liczy kilka hektarów, a ze szczytu wzgórza rozpościerają się piękne widoki. Atrakcyjności dodaje temu miejscu sąsiedztwo XVI-wiecznego Zamku Kmitów i rzeki San.

Nie od dziś leży nam na sercu przywrócenie świetności tego miejsca. Burmistrz Adam Snarski od początku kadencji zabiega o to, by na nowo obudzić je do życia. Przed laty biegły tędy trasy pieszo-rowerowe, z których chętnie korzystali zarówno mieszkańcy i turyści, jak i miłośnicy sportów ekstremalnych – rowerzyści i paralotniarze, którzy pierwsze swoje loty wykonywali właśnie ze szczytu Baszty.

– Jesteśmy gminą turystyczną i takie właśnie inwestycje są nam bardzo potrzebne. Każda osoba w Lesku związana w sposób bezpośredni lub pośredni z tą branżą zna wartość takich inicjatyw, a wzgórze Baszta ma ogromny potencjał warty wykorzystania. (…) Został ogłoszony przetarg na “Budowę tarasu widokowego, ścieżki turystycznej oraz oświetlenia zewnętrznego z elementami małej architektur. To nie ostatnia inwestycja związana z uatrakcyjnieniem oferty turystycznej naszej gminy, o kolejnych już niebawem będziemy informować – informuje Urząd Miasta i Gminy Lesko.


11-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)