REKLAMA

LESKO: „Służby dzieciom”. Pokazowe ćwiczenia służb obejrzały dzieci i młodzież (ZDJĘCIA)

LESKO. Ćwiczenia, pozwalające usprawnić koordynację i współpracę służb, są organizowane regularnie przez różne jednostki administracyjne. Obserwatorami dzisiejszych ćwiczeń, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lesku, byli szczególnie wymagający widzowie – uczniowie leskich szkół. Przygotowane dla nich pokaz i stoiska profilaktyczne, miały za zadanie przybliżyć, ale i promować wśród młodych ludzi, pracę poszczególnych służb.

Scenariusz działań profilaktyczno-edukacyjnych, którym nadano nazwę „Służby dzieciom”, przedstawiał wypadek drogowy, w którym ucierpiał pasażer samochodu osobowego. Aby uratować pasażera i kierowcę z uszkodzonego pojazdu, interweniować musieli strażacy używający profesjonalnego sprzętu do cięcia karoserii. Poszkodowanym zaopiekowali się ratownicy medyczni, a policjanci zajęli się nietrzeźwym kierowcą – sprawcą wypadku, przeprowadzili również dalsze czynności na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze przygotowali ćwiczenia dla młodzieży z 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych w Lesku. W ten sposób chcieli pokazać młodym ludziom, jak wygląda w praktyce współpraca różnych służb na miejscach zdarzeń.

Po pokazie, młodzież zaproszono do wcześniej przygotowanych stanowisk, gdzie każda ze służb prezentowała zalety swojego zawodu. W ten sposób starano się zachęcić młodych ludzi do przemyślenia swojej przyszłej ścieżki zawodowej. W promocji swoich formacji, oprócz policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lesku, udział wzięli: ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Lesku i Straży Granicznej w Wetlinie, Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych, Straży Ochrony Kolei, żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty i Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sanoku oraz pracownicy Nadleśnictwa Lesko.

źródło: KPP Lesko

 


27-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)