REKLAMA

Libacja, zmyślony atak nożem i jazda po pijanemu

PODKARPACIE. Towarzyskie spotkanie dwójki znajomych swój finał miało w policyjnym areszcie. Najpierw para razem piła, gdy doszło między nimi do sprzeczki, mężczyzna chcąc żeby kobieta opuściła jego dom, fałszywie zgłosił, że zraniła go nożem. Kiedy 42-latka trafiła do wytrzeźwienia, pijany 41-latek postanowił ją odzyskać i przyjechał po nią pod komendę.

W sobotę około godz. 22, policjanci zostali zaalarmowani o awanturze domowej, w trakcie której zgłaszający miał zostać zaatakowany nożem przez swoją znajomą. Na miejscu policjanci ustalili, że pomiędzy 41-letnim mężczyzną, a przebywającą z nim w mieszkaniu kobietą, doszło do nieporozumienia. Wcześniej para piła razem alkohol.

Wzburzony 41-latek postanowił pozbyć się z mieszkania swojej znajomej i powiadomił służby, że padł ofiarą ataku nożowniczki. Informacja ta okazała się jednak zmyślona, dlatego mężczyzna został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie Policji. Kobieta zobowiązała się opuścić lokal i wrócić do swojego miejsca zamieszkania. Wcześniej jednak postanowiła dać upust swojemu niezadowoleniu wobec zaistniałej sytuacji, głośno wykrzykując wulgaryzmy na miejskim chodniku. Mając na względzie zachowanie kobiety, policjanci zatrzymali 42-latkę do wytrzeźwienia.

Około godz. 5.30 na parking krośnieńskiej komendy przyjechał samochód, za kierownicą którego siedział, znany już policjantom z wcześniejszej interwencji, 41-latek. Znajdujący się pod widocznym wpływem alkoholu mężczyzna twierdził, że chce „wykupić” swoją znajomą z aresztu i zabrać ją do mieszkania.

Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 41-letni krośnianin został zatrzymany i stracił prawo jazdy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

źródło: KMP Krosno

07-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)