REKLAMA

ŁUKACIJEWSKA: Dziękuję wyborcom za zaufanie i poparcie (KOMENTARZ)

SANOK / PODKARPACIE. Elżbieta Łukacijewska sięgnęła po czwarty z rzędu mandat europosła zdobywając spektakularny wynik 115 324 głosów, który jest jej najlepszym dotychczasowym rezultatem. Była wójt gminy Cisna i była posłanka na Sejm RP nie kryje satysfakcji z osiągniętego wyniku wyborczego. – Przede wszystkim chce podziękować wszystkim wyborcom, mieszkańcom Podkarpacia, którzy wzięli udział w święcie demokracji. W sposób szczególny dziękuję osobom, które zagłosowały na mnie. To najlepszy wynik, jaki uzyskałam. Dla mnie to dowód na to, że ciężka praca dla ludzi i wśród ludzi jest zauważana i przekłada się na zaufanie i poparcie – powiedziała naszemu reporterowi Elżbieta Łukacijewska.

Od godzin porannych znamy oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w niedzielę 9 czerwca.

OFICJALNE WYNIKI. Ogromne różnice względem sondażu. KO o włos przed PiS

Podkarpacie po raz pierwszy będzie miało aż czterech przedstawicieli w Europarlamencie. To Elżbieta Łukacijewska (Koalicja Obywatelska), Daniel Obajtek (Prawo i Sprawiedliwość), Bogdan Rzońca (Prawo i Sprawiedliwość) i Tomasz Buczek (Konfederacja).

Drugi wynik w województwie zdobyła Elżbieta Łukacijewska, którą poparło 115 324 wyborców. To jej najlepszy wynik w historii startów w wyborach do PE.

Przede wszystkim chce podziękować wszystkim wyborcom, mieszkańcom Podkarpacia, którzy wzięli udział w święcie demokracji. W sposób szczególny dziękuję osobom, które zagłosowały na mnie. To najlepszy wynik, jaki uzyskałam. Dla mnie to dowód na to, że ciężka praca dla ludzi i wśród ludzi jest zauważana i przekłada się na zaufanie i poparcie – powiedziała naszemu reporterowi Elżbieta Łukacijewska.

Jednocześnie jestem zmartwiona wysokim wynikiem Konfederacji. Jestem również negatywnie zaskoczona faktem, że wyborcy zdecydowali się na poparcie Daniela Obajtka, kosztem kandydatów z naszego regionu. To skandal, że PiS umieścił na „jedynkach” takie osoby. Przecież w PiSie są chyba inni politycy, z kręgosłupem moralnym i zasadami. Na szczęście Parlament Europejski nikogo nie będzie chronił i jeśli prokuratura wystąpi o cofnięcie immunitetu, to uważam, że taki wniosek uzyska akceptację – zaznaczyła w rozmowie z naszą redakcją Elżbieta Łukacijewska.

Elżbieta Łukacijewska w latach 1993-1998 była zatrudniona jako główna księgowa w Zespole Szkół w Cisnej. Od 1998 do 2001 sprawowała urząd wójta gminy Cisna, była także wiceprzewodniczącą konwentu wójtów gmin bieszczadzkich. Jest współzałożycielką Stowarzyszenia na Rzecz Lepszej Szkoły w Cisnej. W latach 2001–2009 była posłanka na Sejm RP IV, V i VI kadencji, była i jest deputowaną do Parlamentu Europejskiego VII, VIII, IX i X kadencji.


grafika poglądowa, foto EŁ: materiały wyborcze Elżbiety Łukacijewskiej

10-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)