REKLAMA

ŁUKACIJEWSKA: „Rządowi PiS nie chodziło o ochronę Polski przed imigrantami” (VIDEO)

ŁUKACIJEWSKA: „Rządowi PiS nie chodziło o ochronę Polski przed imigrantami” (VIDEO)

POLSKA. Nie milkną echa „afery wizowej”, którą od kilku dni żyją ogólnopolskie media. Do sprawy odniosła się europosłanka z Podkarpacia Elżbieta Łukacijewska. Nie szczędzi ona cierpkich słów pod adresem rządzących. – Rządowi PiS nie chodziło o ochronę Polski przed imigrantami. Nie chodziło o to, jak mówił Kaczyński, aby chronić Polaków przed chorobami, które teoretycznie mogliby przynieść imigranci, czy przed gwałtami na polskich kobietach. Po prostu chodziło o kasiorę! – grzmi Łukacijewska. Zapraszamy do obejrzenia materiału video.

Afera wizowa wybuchła kilka dni temu, po tym jak Gazeta Wyborcza napisała, że Piotr Wawrzyk – pracownik Ministerstwa Spraw Zewnętrznych, który był odpowiedzialny za sprawy konsularne i wizowe, miał być autorem projektu rozporządzenia, którego zapisy ułatwiały otrzymanie wiz przez robotników tymczasowych z około 20 krajów (w tym islamskich). Docelowo, według gazety, rozporządzenie dopuszczało możliwość zatrudnienia w Polsce do 400 tys. pracowników. Wyborcza podała, że „z nieoficjalnych informacji wyłania się jednak obraz afery korupcyjnej, która umożliwiała napływ do Europy dziesiątków tysięcy imigrantów za pośrednictwem międzynarodowych firm rekruterskich”.

Niedługo później, dziennikarze Onet.pl, którzy również zajmowali się sprawą podali, że „ściągani przez ekipę Wawrzyka Hindusi udawali ekipy filmowe z Bollywood”. Za usługę przerzucenia do Ameryki, każdy miał płacić 25-40 tys. dol.

Komunikat w tej sprawie wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Szybko podjęto kilka decyzji, w tym personalnych:

W związku z trwającymi ustaleniami w sprawie nieprawidłowości w procesie wydawania wiz Minister Spraw Zagranicznych zdecydował co następuje:

1. zwolnić ze stanowiska i rozwiązać umowę o pracę z dyrektorem Biura Prawnego i Zarządzania Zgodnością MSZ Jakubem Osajdą; 2. przeprowadzić nadzwyczajną kontrolę i audyt w Departamencie Konsularnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz wszystkich placówkach konsularnych RP; 3. wypowiedzieć umowy wszystkim firmom outsourcingowym, którym od 2011 r. powierzone zostały zadania związane z przyjmowaniem wniosków wizowych w wyniku zamknięcia 31 placówek decyzją ówczesnego szefa resortu Radosława Sikorskiego.

Sprawę szeroko komentują przede wszystkim politycy partii opozycyjnych. Głos zabrała również Elżbieta Łukaciejwska, europosłanka z południa Podkarpacia. Szczegóły w materiale video w nagłówku.


screen z filmu, Elżbieta Łukacijewska – Fb

źródło: Red., RMF FM, Onet.pl, Gazeta Wyborcza, Elżbieta Łukacijewska – Fb

20-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)