REKLAMA

Małgorzata Chmiel Laureatką 10 edycji konkursu “Ambasador Wschodu”

Na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim 18 listopada br. ogłoszono Ambasadorów Wschodu w ramach jubileuszowej 10 edycji konkursu. Wyłoniono siedmiu laureatów spośród 25 nominowanych w dziedzinach: projekt, turystyka, samorządność, przedsiębiorczość, społecznie odpowiedzialny, kultura i sztuka oraz nauka. Przyznano jeden tytuł honorowy, trzy wyróżnienia oraz jedną nagrodę specjalną. Najliczniejsze grono tegorocznych wyróżnionych reprezentuje lub jest związane z woj. lubelskim.

PA147283-scaled_2

W Konkursie o Tytuł Ambasadora Wschodu po raz dziesiąty doceniono osoby, podmioty i instytucje działające na obszarze Polski wschodniej oraz jej pogranicza, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny tego regionu. Zgłoszenia oceniała Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli nauki, kultury, sztuki, mediów, samorządu oraz organizacji i inicjatyw społecznych. Po raz drugi w historii Ambasadora Wschodu podczas obrad rozpatrywano kandydatów nominowanych społecznie. W tej edycji nagrodę specjalną przyznawali przedstawiciele mediów.

W kategorii „Samorządność” w której wygrała Małgorzata startowało 6 osób i organizacji :
1. Stowarzyszenie 100-lecia Kobiet (reg. podlaski)
2. Kinga Sosińska, Wójt Gminy Stanisławów (reg. mazowiecki)
3. Katarzyna Głąb – Sołtys Modliborzyc (reg. lubelski)
4. Jacek Grzegorzak – Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko (reg. podkarpacki)
5. Małgorzata Chmiel, liderka społeczna (reg. podkarpacki)
6. Grzegorz Ostrowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Dębe Wielkie (reg. mazowiecki)

ambasador-zdj-ogolne

Od dziesięciu lat szukamy osób, projektów i inicjatyw, które zasługiwałyby na tytuł Ambasadora Wschodu lub wykazywały potencjał do takiej nominacji, i je znajdujemy. To największy sukces tej dekady – wciąż odrywamy prawdziwe perły i nieszlifowane diamenty, obserwujemy ewolucje i rozwój wielu podmiotów na przestrzeni lat i jesteśmy naprawdę dumni, że tutaj na wschodzie powstają rzeczy godne uwagi i promocji w innych zakątkach naszego kraju, a także poza jego granicami. Możemy czerpać z tego dziedzictwa” – mówił Daniel Parol, pomysłodawca i Sekretarz Konkursu o Tytuł Ambasadora Wschodu.

Najwięcej nagród i wyróżnień w tegorocznym konkursie Ambasador Wschodu otrzymali przedstawiciele woj. lubelskiego i osoby z nim związane – pięć statuetek i jedno wyróżnienie. Tytuł Ambasadora Wschodu i dwa wyróżnienia trafiły do woj. podlaskiego, dwóch laureatów pochodzi lub jest związanych z woj. podkarpackim, a jeden reprezentuje woj. świętokrzyskie.

Ambasadorzy Wschodu w edycji 2023:

Projekt – Paśny Buriat (zw. z woj. podlaskim)

Turystyka – Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie (woj. podkarpackie)

Samorządność – Małgorzata Chmiel (woj. podkarpackie)

Przedsiębiorczość – AGAZI (zw. z woj. lubelskim)

Społecznie odpowiedzialny – Stowarzyszenie Dla Ziemi (woj. lubelskie)

Kultura i sztuka – Zespół redakcyjny czasopisma „Akcent” (woj. lubelskie)

Nauka – dr hab. inż. prof. PL Joanna Pawłat (woj. lubelskie)

Nagroda specjalna – Bohdan Zadura (woj. lubelskie)

Tytuł Honorowego Ambasador Wschodu – Wiesław Myśliwski (zw. z woj. świętokrzyskim)

„Ambasadorowie Wschodu to szlachetny korpus dyplomatyczny złożony z tych, którzy z godnym najwyższego szacunku i uznania uporem wnoszą szczególnie cenny i twórczy wkład w dziedzictwo przedsiębiorczości Polski Wschodniej. Nic nie buduje tożsamości i dumy wspólnoty lokalnej lepiej niż dokonania ludzi, którzy nie oglądając się na innych sami tworzą swoją Małą Wielką Ojczyznę.”

Leszek Stafiej Dziennikarz

źródło:Gmina Brzozów


24-11-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)