REKLAMA

Miejsca dla niepełnosprawnych „składzikami” śniegu? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Różne komentarze pojawiły się po krótką, ale ważną naszym zdaniem interwencją dotyczącą „zasypanego” śniegiem miejsca parkingowego na jednym z osiedlowych parkingów w dzielnicy Posada. Na miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych zepchnięto zalegający śnieg!

Podzielamy zdanie, które wyraził Internauta: „Dla osób, które mają ograniczone możliwości poruszania się, a już tym bardziej machania łopatą, to nie jest kwestia wygody, tylko często możliwość jakiejkolwiek egzystencji poza domem”.

Od zgłaszającego interwencje, otrzymaliśmy kolejne zdjęcia miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zlokalizowanych w innych częściach miasta.

*Zdjęcia zostały wykonane w dniu 21.02.2021.

Jak widać na zdjęciach problem jest widoczny na wielu osiedlowych parkingach. Dużo lepiej wygląda to na parkingach o większej powierzchni, zlokalizowanych choćby przy marketach lub obiektach sportowych. Zgadzamy się z tym, że nie wszystkie ulice i parkingi, można odśnieżyć od razu. Pamiętajmy jednak, że ostatnie intensywne opady śniegu miały miejsce w czwartek (18 lutego), a zdjęcia zostały wykonane trzy dni później (21 lutego).

– Niektóre miejsca są odpowiednio przygotowane. Niektóre chyba w ogóle nie były odśnieżane – pisze Internauta.

Spółdzielnia odpowiada

Wyjaśnienia co do tej konkretnej sytuacji z ulicy Stróżowskiej, otrzymaliśmy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan”.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni, intensywne opady śniegu powodowały nie tylko na terenach naszej Spółdzielni wiele problemów z komunikacją na ciągach pieszych, drogach osiedlowych i na parkingach. W rejonie budynku Stróżowska 38, w bezpośredniej odległości wyznaczone są trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.  Ze względu na bardzo intensywne opady śniegu w godzinach nocnych z 17 na 18 lutego, w celu umożliwienia komunikacji na drodze wewnątrzosiedlowej, zalegający śnieg rozsunięto i jedno miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych zostało zawężone o ok. 20 – 25% ale nadal można było z niego korzystać, świadczy o tym fakt, że w okresie od 18 do 21 (od czwartku do poniedziałku) mieszkańcy parkowali tam samochody. Z uwagi na ciągłe opady śniegu oraz zaparkowane w tym rejonie samochody nie było możliwości mechanicznego usunięcia powstałych utrudnień. W dniu 22 lutego w godzinach porannych miejsce to zostało całkowitego odśnieżone – przekazuje Adam Skrechota, członek Zarządu SM Autosan.

SPGK: Wszystkie ulice traktowane priorytetowo

Komentarz, który otrzymaliśmy z Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej:

„W bieżącym roku decyzją Urzędu Miasta, SPGK nie prowadzi podziału kolejności odśnieżania ulic. Wszystkie ulice objęte naszym zakresem są traktowane priorytetowo. Nasz sprzęt w okresie intensywnych opadów śnieg pracuje na bieżąco bez przerw. Ekipa przydzielona do zadań związanych z zimowym utrzymaniem ulic została podzielona na 2 brygady i pracuje zamiennie po 12 godzin w systemie dwuzmianowym” – czytamy w odpowiedzi.

„SPGK nie ma w swoim zakresie prac zimowego utrzymania chodników. Tym samym miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych również nie podlegają naszym działaniom, ani weryfikacji poprawności ich oczyszczania” – zaznaczono w odpowiedzi z SPGK.


Grafika poglądowa

Przy okazji odpowiedzi na interwencję dotyczącą miejsc parkingowych, otrzymaliśmy odpowiedź z Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  na maila, z zapytaniem wystosowanym 10 lutego. Internauta zgaszał nam problem nieodśnieżonych ulic: Porcelanowej, Ceramicznej i Łany w Sanoku.

„W tym okresie opady śniegu przybrały na sile i nie wszystkie ulice zdołaliśmy odśnieżyć w godzinach porannych. Niemniej jednak ul. Łany i Ceramiczna były odśnieżane w tym okresie kilkukrotnie, co potwierdza nasz monitoring GPS. Z kolei ul. Porcelanowa jest w trakcie remontu, a co za tym idzie wystające studzienki kanalizacyjne i nieprzymocowane krawężniki utrudniają wykonywanie czynności pługopiaskarki” – wyjaśnia SPGK. 

foto: nadesłane


23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)