REKLAMA

Minister obrzucony jajkami! Interweniowała policja (VIDEO)

Minister obrzucony jajkami! Interweniowała policja (VIDEO)

JASIONKA / PODKARPACIE. Do skandalu doszło podczas pierwszego dnia Europejskiego Forum Rolniczego, który odbywa się w Jasionce. Podczas panelu z udziałem Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa, w stronę prelegentów poleciały jajka. Demonstranci krzyczeli „Judasze, judasze”. Na salę weszli w kamizelkach z napisem „Oszukana wieś”. Interweniowała policja. Publikujemy VIDEO z tego incydentu.


screen z filmu

Europejskie Forum Rolnicze*

Europejskie Forum Rolnicze to dyskusje i spotkania z udziałem przedstawicieli polskiej oraz międzynarodowej polityki. To również znakomita okazja, aby poznać najnowsze rozwiązania i narzędzia dedykowane podnoszeniu jakości produkcji rolnej, innowacjom w rolnictwie oraz wymianie handlowej na rynku rolno-spożywczym. Co roku Forum gromadzi ponad 3000 uczestników – rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

W tym roku, EFR odbywa się w Jasionce.

Jak piszą organizatorzy, podczas zaplanowanych debat i paneli eksperckich będzie możliwość do dyskusji o wsi i rolnictwie w szerokim gronie przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki, rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

* Tekst: Europejskie Forum Rolnicze

Jednym z prelegentów podczas pierwszego dnia wydarzenia jest Henryk Kowalczyk, Członek Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jego obecność na Podkarpaciu nie pierwszy raz wykorzystali przedstawiciele grupy rolników, którym nie podoba się aktualna sytuacja w kraju i polityka państwa prowadzona w zakresie rolnictwa. Swój sprzeciw postanowili wyrazić przychodząc na salę w kamizelkach z napisem „Oszukana wieś”. W momencie, gdy głos miał zabrać minister Kowalczyk, grupa rolników sprzeciwiła się temu, a jedna z osób, przy okrzykach „Judasze, judasze”, rzucała jajkami w stronę prelegentów. Interweniowała policja.

Publikujemy VIDEO z tego zajścia.


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

22-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)