REKLAMA

MINISTER ZDROWIA: Rekomendowane jest utrzymanie obostrzeń

POLSKA. Minister zdrowia Adam Niedzielski rekomenduje utrzymanie dotychczasowych obostrzeń. W środowej rozmowie w Radiu ZET stwierdził, że najbardziej obawia się otwarcia hoteli.

EqP3kIFXIAA9r8W

Foto: Adam Guz / KPRM

W najbliższym czasie poznamy decyzję rządu w sprawie obostrzeń, jakie będą obowiązywały od 1 lutego.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w środowej rozmowie z Radiem ZET powiedział, że jest zwolennikiem utrzymania dotychczasowych restrykcji.
Z mojego punktu widzenia rekomendowane jest utrzymanie obostrzeń – mówił szef resortu zdrowia.

Minister Niedzielski dodał, że sytuacja w państwach ościennych jest o wiele gorsza od tej w Polsce, a argumentem, który szczególnie należy brać pod uwagę jest wysoka liczba zgonów w codziennych raportach Ministerstwa Zdrowia.

Szef resortu zdrowia przyznał w Radiu ZET, że najbardziej obawia się otwarcia hoteli
Boję się otwierania hoteli i tego, że ludzie pojadą teraz na spóźnione ferie, zwłaszcza że starsze dzieci są na zdalnym nauczaniu – stwierdził Niedzielski i dodał, że nie rekomenduje również otwierania szkół dla kolejnych klas.

Kilka dni temu na antenie Polsat News rzecznik rządu Piotr Muller powiedział, że nie jest spodziewane zaostrzenie obowiązujących przepisów sanitarnych.
Otwarcie galerii handlowych, czy częściowe działanie hoteli wydaje się dość oczywiste, jeśli miałby być podejmowane decyzje w sprawie luzowania obostrzeń – podkreślał rzecznik rządu.

Przypomnijmy, że obecne obostrzenia obowiązują od 28 grudnia 2020 roku do końca stycznia 2021 roku.

Zamknięte od tego czasu są galerie handlowe, siłownie, stoki narciarskie i hotele. Jedynym poluzowaniem obostrzeń jest to, że od 18 stycznia powrócono do nauki stacjonarnej w klasach I-III szkół podstawowych.

Źródło: red., Radio ZET, Polsat News

27-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)