REKLAMA

Mocny muzyczny przekaz. „Czas wyrwać się ze stada” (VIDEO)

POLSKA. O epidemii koronawirusa w Polsce, szczepieniach, sieci 5G i „zamachu stanu” śpiewa w swoim utworze dwóch młodych chłopaków, którzy chcą w ten sposób przekazać swój punkt widzenia na temat aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie.

UWAGA!

Utwór zawiera wulgaryzmy, które są elementem przekazu artystycznego

Vin Vinci ft Królik – Zamach Stanu (Official Video)

źródło: Youtube.com / Vandal Vibe

Tomasz Sokołowski, Esanok.pl: Co zainspirowało Was do nagrania tej kompozycji?

Vin Vinci i Królik, członkowie zespołu Vandal Vibe: Zainspirowała nas obecna sytuacja panująca w Polsce i za granicą. Duży wpływ na treść utworu i zawarte w nim tematy odzwierciedlają nasze poglądy polityczno-patriotyczne, poprzez które nie zgadzamy się z działaniami podjętymi przez osoby sprawujące władzę w naszym kraju.

Esanok.pl: Jest to zatem pewnego rodzaju manifest związany z otaczającą nas dzisiaj rzeczywistością?

Vin Vinci i Królik: Nie nazwalibyśmy tego manifestem, a po prostu wyrażeniem własnego zdania i poglądów na ten temat. Uważamy, że
czas najwyższy otworzyć oczy i wyrwać się ze stada, które kroczy wygodnie utartymi ścieżkami, nie zwracając uwagi na to, co się dzieje dookoła nas samych.

Esanok.pl: Co chcielibyście przekazać młodym ludziom? Co według Was powinni zrobić w zbliżających się wyborach?

Vin Vinci i Królik: Chcielibyśmy przekazać pewne spostrzeżenia, którymi postanowiliśmy się podzielić z naszymi słuchaczami, nie zamierzamy ingerować w niczyje decyzje, a skłonić do refleksji i głębszego zastanowienia się nad oddaniem głosu, by wybrać mniejsze zło.

Esanok.pl: Co myślicie o epidemii koronawirusa? Czy działania Państwa są Waszym zdaniem zasadne, sensowne i rozsądne?

Vin Vinci i Królik: Uważamy, że koronawirus nie jest na tyle groźny, jak nam go przedstawiono, a specjalnie podkoloryzowany poprzez różne mass media, by wzbudzić w nas strach, poprzez który jak wiadomo łatwiej sterować większą częścią społeczeństwa. Osobiście nie zgadzamy się chociażby z noszeniem masek, które mają negatywny wpływ na nasz układ odpornościowy, czy dotlenienie organizmu. W ostatnim czasie byliśmy notorycznie zatrzymywani przez organy prawne i zostaną nam wytoczone sprawy sądowe. Jednakże jesteśmy dobrej myśli, że wszystko potoczy się po naszej myśli, bo cała ta sytuacja oparta jest na rzekomych ustawach, które mają prawo bytu tylko w trzech sytuacjach, takich jak: stan wojenny, klęska żywiołowa, czy stan wyjątkowy, a żaden z nich nie został wprowadzony.

Esanok.pl: Co myślicie o technologii 5G? Temat ten również poruszacie w opisywanym utworze.

Vin Vinci i Królik: Wiadomo nie od dziś, że sieć 5G jest szkodliwa dla organizmu, za sprawą emitowanych fal elektromagnetycznych. Operatorzy twierdzą rzekomo, że zgodnie z przeprowadzanymi testami, wyniki mieszczą się w normie, jednakże nie możemy się z tym zgodzić. Jest masa dowodów na to, że anteny 5G przekraczają normy tysiące razy większe niż nasz organizm jest w stanie zwalczyć. Ttelefony komórkowe, których używamy na co dzień tez emitują niezdrowe fale, gdzie jest to zapisane w instrukcjach, by na przykład nie przystawiać telefonu bezpośrednio do ucha podczas rozmowy . Ale czy ktoś w ogóle czyta takie rzeczy? Powinniśmy się buntować i nie godzić na takie decyzje. Liczymy się z ryzykiem potencjalnych problemów poprzez wyrażanie własnych poglądów, choć podobno mamy wolność słowa, ale w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo.

Muzycy dodają, że w najbliższym czasie powstanie kilka nowych utworów o tematyce związanej z aktualną sytuacją w Polsce i na świecie.

Vin Vinci i Królik, muzycy z Lublina. Tworzą zespół Vandal Vibe

źródło: Red., Youtube.com / Vandal Vibe

foto: screen z klipu

08-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)