REKLAMA

MOST NA SANIE: Prace przy linii brzegowej. Utrudnienia dla kierowców (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają prace przy budowie mostu na Sanie w Sanoku. Obecnie po lewej stronie Sanu trwają prace przy linii brzegowej rzeki. Widoczny jest już zarys wjazdu na most. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ponieważ na ulicy Królowej Bony realizowany jest z przekopem rur osłonowych dla sieci średniego napięcia. Zobacz zdjęcia z placu budowy.

Przypomnijmy: Budowę mostu podzielono na dwa etapy. Zakres prac budowlanych w ramach pierwszej części inwestycji, obejmuje roboty na prawobrzeżnej części Sanu wraz z budową mostu. Drugi etap obejmie rozbudowę ul. Sobieskiego i ul. Królowej Bony wraz z budową nowego ronda turbinowego, z którego będziemy wjeżdżać na most. Tutaj powstaną ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe. Przebudowane zostaną sieci: kanalizacji deszczowej, energetyczna, gazowa, ciepłownicza, wodociągowa i kanalizacji sanitarnej. Jak już wspominaliśmy na łamach naszego serwisu, szacowana wartość realizacji obu etapów inwestycji miała wynieść lekko ponad 110 mln złotych.

Na październik 2023 roku kosztorys przedstawiał się następująco:

I ETAP Wartość najkorzystniejszej oferty na dzień dzisiejszy to 78 668 142,69 zł brutto. Wartość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 70 400 000,00 zł.

II ETAP Szacowana wartość II etapu inwestycji wynosi 31 500 000,00 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie w formie wstępnej promesy z Polskiego Ładu w wysokości 29 925 000,00 zł.

Szacowana wartość obu etapów inwestycji to 110 168 142,69 zł. Wartość dofinansowań do zadania to 100 325 000,00 zł. Wartość wkładu własnego miasta wyniesie 9 843 142,69 zł.,

Tak wygląda wizualizacja mostu wraz z rondem:

ZOBACZ TAKŻE: Tu powstanie rondo z wjazdem na most (ZDJĘCIA)


09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)