REKLAMA

„Na ścieżkach Krainy Łagodności”. Za nami XIV edycja Harasymiady

GMINA KOMAŃCZA. Za nami XIV edycja Harasymiady- na ścieżkach Krainy Łagodności. Jest to cykliczna impreza kultywująca pamięć o Jerzym Harasymowiczu- poecie ludzi gór.

Podczas tegorocznej edycji zorganizowany został m.in. konkurs plastyczny pt. „Bieszczady okiem poety Jerzego Harasymowicza” dla dzieci i młodzieży z gminy Komańcza. Ponadto podczas trwania projektu miały miejsce również warsztaty poetycko-cukiernicze oraz warsztaty wypalania w drewnie. Dodatkowo w ramach projektu zorganizowane zostały plenery malarskie dla dzieci i młodzieży, które poprowadziła pani instruktor Olga Rudlicka. Plenery odbyły się w Szczawnem, Rzepedzi oraz w Komańczy, a prace końcowe wraz z pracami konkursowymi można było podziwiać podczas trwania Harasymiady.

Obchody XIV Harasymiady odbyły się 8 września br. w Restauracji Pod Kominkiem w Komańczy. Zaproszonych gości powitał Wójt Gminy Komańcza. W dalszej kolejności nastąpiło wyłonienie laureatów konkursu plastycznego. Po wręczeniu nagród dzieci przygotowane przez grono pedagogiczne ze szkół działających na terenie naszej gminy zaprezentowały wiersze Jerzego Harasymowicza. W dalszej kolejności Mieczysław Czytajło prowadzący imprezę wygłosił prelekcję, a po nim również dr Jolanta Mazur-Fedak, Edward Marszałek oraz gość specjalny dr Robert Księżopolski.

Po przerwie kawowej przyszła pora na muzyczną część imprezy. Jako pierwsza swoje utwory zaprezentowała Agata Rymarowicz – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, wykonawczyni piosenki poetyckiej i ludowej. Później uczestnicy Harasymiady wysłuchali koncertu Grażyny Łobaszewskiej – znakomitej polskiej wokalistki i kompozytorki. Znanej z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy”, czy „Gdybyś”.

Imprezie towarzyszyła wystawa pamiątek związanych z Jerzym Harasymowiczem.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację XIV Harsymiady, a także przybyłym gościom za uświetnienie obchodów.

Zapraszamy już za rok.

materiały nadesłane

 


11-09-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)