REKLAMA

NADOLANY. Pijany kierowca uciekł. Zostawił rannego pasażera!

NADOLANY / PODKARPACIE. Kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i spowodował wypadek. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia, zostawiając w pojeździe rannego pasażera. Nietrzeźwy sprawca został zatrzymany przez policjantów do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Grożą mu surowe konsekwencje.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 21, w Nadolanach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie wjechał poza krawędź jezdni, wyłamał bariery zagradzające wjazd na remontowany most i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zatrzymał się na betonowym murze. Kierujący oddalił się z miejsca, pozostawiając w pojeździe rannego pasażera.

Policjanci ustalili kierowcę fiata. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Ponadto 45-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Pasażer fiata również nie był trzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 1,3 promila. 24-latek doznał obrażeń twarzy.

Sprawca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroków sądu oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.


zdjęcie poglądowe

źródło: KWP Rzeszów

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAGÓRZ: Uderzenie w pojazd, potrącenie pieszej. Dwie osoby w szpitalu (FOTO)


foto: OSP KSRG Zagórz – Fb


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

07-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)