REKLAMA

Najnowszy komunikat. Jedno potwierdzone zakażenie na Podkarpaciu

Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (76), śląskiego (63), opolskiego (10), świętokrzyskiego (4), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), małopolskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), podkarpackiego (1), wielkopolskiego (1) i podlaskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Racibórz, 92-K Poznań, 71-M Kraków, 65-M Łańcut, 58-K Starachowice, 77-K Tychy.

Liczba zakażonych koronawirusem: 15 821/791 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Komunikat z 10 maja 2020r. Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie województwa podkarpackiego.

Stan na 10 maja 2020r. Godzina 10.00.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przebadano 12 412 próbek.

Dodatkowo inne komercyjne laboratoria na terenie województwa podkarpackiego w okresie od 1 marca do 30 kwietnia br. przebadały 609 próbek.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 371 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,
249 osób wyzdrowiało. Odnotowano 28 zgonów.

Z przykrością informujemy, że w dniu 9 maja br. zmarł pacjent w Szpitalu w Łańcucie (szczegóły w oświadczeniu szpitala).

Nowy potwierdzony przypadek:

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego przebywający w izolacji.

źródło: MZ / WSSE Rzeszów

10-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)