REKLAMA

Natalia Giba z Zagórza zdobyła brązowy medal na Krokwi w Zakopanem! (ZDJĘCIA)

ZAKOPANE / PODKARPACIE. Reprezentująca ZKN Sokół Zagórz Natalia Giba zdobyła brązowy medal podczas ORLEN Szukamy Następców Mistrza Kids! 10-latka oddała dwa równe skoki, co pozwoliło uzyskać łączną notę 188,5 pkt i uplasować się na podium. Gratulujemy!

2. edycji ORLEN Cup Kids! odbyła się na najmniejszych obiektach kompleksu Średnia Krokiew (HS25 i HS40) i trasie biegowej COS OPO Zakopane. Najmłodsi startowali w czterech kategoriach w ramach dwóch dyscyplin: skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej.

Klub ZKN Sokół Zagórz miał dwójkę swoich reprezentantów: Natalię Gibę oraz Juliana Wojtasa.

Dziewczynka Młodsza (HS25):

1. Joanna Gruszka (AZS Zakopane) – 226,4 pkt (23/23,5 m)
2. Maja Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 204,5 pkt (22/21,5 m)
3. Natalia Giba (ZKN Sokół Zagórz) – 188,5 pkt (20/21 m)

W kategorii „chłopiec”, Julian Wojtas zajął 29. miejsce.

Z kolei na trasach biegowych Natalia była 10., a Julian 25.

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów – prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

źródło: Red., materiały nadesłane


08-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)