REKLAMA

Nawałnice na Podkarpaciu! Błotna lawina, zalane drogi (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W niedzielę nad Podkarpaciem przeszły nawałnice. Najgorszą sytuację odnotowano w powiecie strzyżowskim i mieleckim, gdzie gwałtowne burze wyrządziły wiele szkód. Doszło do wielu podtopień, zalania dróg, powalenia drzew i przerwania linii energetycznych. Strażacy interweniowali ponad 300 razy.

Od wczoraj do teraz (9:45), strażacy z podkarpackich komend odnotowali już 330 interwencji w związku z nawałnicami, które w niedzielę przeszły nad województwem.

Szczególnie dotknięte zostały powiaty strzyżowski i mielecki. W pierwszym z nich strażacy interweniowali 130 razy, w drugim 80.

Nasze działania polegały na usuwaniu połamanych drzew, konarów i gałęzi z linii energetycznych, chodników, dróg i prywatnych posesji. Strażacy wypompowywali wodę z obiektów użyteczności publicznej oraz z obiektów prywatnych. Przy pomocy worków z piaskiem zabezpieczaliśmy również budynki przed wdarciem się wody. Udrożnialiśmy przepusty. 14-krotnie interweniowaliśmy po tych, jak zerwane zostały dachy – relacjonuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie.


foto: KW PSP w Rzeszowie

Na szczęście nikt nie został ranny.

Najtrudniejszą sytuację odnotowano w powiecie strzyżowskim. Woda przedzierała się tam na ulice całkowicie blokując możliwość przejazdu. Spływały błotne lawiny. Osuwała się ziemia nad torami i drogami.


foto: Strzyżów998

Dzisiaj, Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie między innymi dla powiatu sanockiego. Służby informują, że dzisiaj od godziny 12:00 do godz. 21:00 prognozuje się wystąpienie burz 2 stopnia. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia to 80%.

źródło foto (1-5): Strzyżów998, KW PSP w Rzeszowie (6-8)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BESKO. Śmierć 84-latka. Prokuratura bada interwencję ratowników


grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


08-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)