REKLAMA

Nie dostosował prędkości. Tir w rowie

PODKARPACIE. Niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych było przyczyną utraty panowania nad pojazdem, a następnie wjechaniem do przydrożnego rowu. Za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym sprawca został ukarany mandatem.

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj, po godz. 12 w miejscowości Tryńcza. Pracujący na miejscu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sieniawie ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 32-letni obywatel Ukrainy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku, czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Kierujący samochodem był trzeźwy, policjanci ukarali go mandatem.

Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy autem w zmiennych warunkach atmosferycznych. Przypominamy, opady deszczu oraz śliska nawierzchnia powoduje zmniejszoną przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W tak trudnych warunkach atmosferycznych niedostosowanie prędkości do warunków drogowych może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

KPP Przeworsk

31-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)