REKLAMA

Nie żyje kobieta potrącona na pasach

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w piątek przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. W wyniku poniesionych obrażeń, w wypadku zginęła 77-letnia kobieta, potrącona przez kierującego volkswagenem. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

fGJLWG

W piątek około godz. 18, dyżurny mieleckiej jednostki przyjął zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Chorzelowa, potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietę. Poszkodowana z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia do mieleckiego szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy volkswagena. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zebrali materiał dowodowy, który służy do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku. Następnego dnia rano dyżurny Policji został poinformowany o śmierci 77-letniej kobiety. Ciało zmarłej, decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Obecne warunki pogodowe wymagają zarówno od kierowców jak i pieszych szczególnej uwagi. Kiedy pada deszcz, a widoczność jest ograniczona, nie trudno o zdarzenie. Wielu wypadków można by uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego i dostosowując swoje umiejętności i prędkość do panujących warunków.

Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna, po zmroku lub w czasie opadów deszczu, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a piesi nawet będąc na pasach powinni zachować szczególną ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania.

źródło: KPP Mielec

03-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)